کشتی ملوان در رادار لیگ برتر / یک امتیاز سوغات سفر ۲۵۰۰ کیلومتری برای ملوان

کشتی ملوان در رادار لیگ برتر / یک امتیاز سوغات سفر ۲۵۰۰ کیلومتری برای ملوان

دیدار ملوان بندرانزلی و مس کرمان حساس ترین دیدار لیگ یک با نتیجه بدون گل به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری لیالستان، دیدار تیم های ملوان بندرانزلی و مس کرمان از دیدار هفته بیست و ششم لیگ در ورزشگاه شهید باهنر کرمان با نتیجه بدون گل خاتمه یافت.

این دیدار که مورد استقبال فراوان هواداران کرمانی قرار گرفته بود و به دلیل همزمانی با ماه مبارک رمضان پس از اذان مغرب برگزار شد.

بیش از صد تماشاگر هم از بندرانزلی سختی فاصله رفت و برگشت ۲۵۰۰ کیلومتری را به جان خریدند و خود را با اتوبوس به شهر کرمان رساندند تا بازی تیم محبوب شان را از نزدیک تماشا کنند.

مازیار زارع سرمربی ملوان بندرانزلی در این دیدار رضا حیدری ، سعید کریمی، عظیم گوک ،محمد پور محمد ، پدرام قاضی پور ،میلاد شعبانلو ،صادق بارانی ، آرمین انبساطی، ارسلان تفضلی ،مهدی مومنی و حمید کاظمی را در ترکیب تیمش قرار داده بود.

فرزاد حسین خانی سرمربی مس کرمان هم در این دیدار، آرمان شهداد نژاد، جلال عبدی، علی خلیلی، عیسی پرنور، میلاد خدایی، مهرداد آوخ، میلاد پور صف شکن، میثم آقایی، عارف زینالی، میلاد صارمی و احمد نصیری را در ترکیب تیمش قرار داده بود.

این دیدار که تحت تاثیر حساسیت بالا و شرایط جدول بود با احتیاط دو تیم آغاز شد و هر یک از دو تیم بدون خطر کردن و آب و آتش زدن حملات نیمه جانی را روی دروازه یکدیگر ایجاد می‌کردند که هیچ کدام منجر به خطر جدی روی دروازه ها نشد.

اما ملوان در نیمه اول یک سرو گردن از تیم کرمان بالاتر بود و بازی مالکانه ای را ارائه داد تا نمایشی در حد و اندازه های تیم صدر جدول به نمایش گذاشته باشد.

با تمام تفاسیر هیچ کدام از دو تیم نتوانستند توپی از روی دروازه رقیب عبور دهند و با نتیجه بدون گل مساوی به رختکن رفتند.

نیمه دوم این دیدار هم تفاوت خاصی با نیمه اول نداشت و دو تیم با تمام توان روی دروازه یکدیگر یورش نمی بردند و فقط به چند تعویض در تیم شان انجام دادند تا توان تیمی خودشان را افزایش دهند.

سرمربی ملوان در دقیقه ۶۰ محمد پورمحمد از زمین خارج و پوریا غلامی وارد زمین بازی کرد.

مازیار زارع در دقیقه ۷۸ با یک تعویض برای ملوان حمید کاظمی از زمین خارج کرو و امیرحسین یحیی زاده را وارد زمین بازی کرد و پس از آن ارسلان تفضلی از زمین خارج و سجاد بازگیر وارد بازی کرد.

تعویض های پر تعداد این بازی از موقعیت های جدی این دیدار بیشتر بود و در دقیقه ۸۵ هم محمد رستمی به جای میلاد شعبانلو و حسین کامیاب جایگزین آرمین انبساطی شد تا مازیار زارع تمام تعویض های خود را انجام داده باشد.

اما در دقیقه ۸۷ مس کرمان به آب و آتش زد و روی یک ضربه خطرناک ایستگاهی توسط یاسر فیضی یخ بازی را آب کرد و با یک ضربه زیبا دروزاه ملوان را تهدید کرد و اگر واکنش زیبای رضا حیدری نبود دروازه ملوان باز می شد.

پس از آن ملوان یک ضد حمله روی دروازه حریف برد که ملوانی ها ناموفق بودند.

پس از این حرکت مجدد مسی ها دقیقه ۸۹ روی دروازه ملوان حمله بردند که نزدیک بود ملوان روی ضربه بازیکن خودی توپ را وارد دروازه خودش ببیند.

این که انتهای این دیدار زیبا تر از ابتدای آن بود هیچ شکی در آن نبود و ۵ دقیقه وقت تلف شده نیز برای این دیدار اعلام شد.

در دقیقه ۹۴ بازی هم یک ضرریه ایستگاهی با خطای سعید کریمی بر روی یاسر فیضی اتفاق افتاد که رضا حیدری اجازه نداد دروازه ملوان باز شود.

در پایان این دیدار با نتیجه بدون گل به پایان رسید و ملوان و مازیار زارع خوش شانس بودند که دست خالی به استان گیلان برنگشتند تا هواداران پرشور و عاشق این تیم نا امید به گیلان بازگردند.

نکته قابل توجه این دیدار عدم حضور مهیار زحمتکش بازیکن پرورش یافته مکتب ملوان در مقابل تیم زادگاه شهرش بود که گویا به دلیل مصدومیت از ناحیه کمر نتوانسته بود در این دیدار حاضر شود.

زحمتکش با اینکه در پست دفاع برای تیم مس توپ می زند توانسته در این فصل ۵ گل برای تیمش به ثمر برساند و یکی از بازیکنان کلیدی این تیم تا اینجای فصل به شمار می رود.

به گزارش لیالستان ، در انتها این دیدار ملوان با ۵۷ امتیاز به صدر جدول لیگ یک تکیه زده و مس کرمان ۵۲ امتیازی و خیبر خرم آباد ۴۶ امتیازی در تعقیبش هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *