هیات کاراته استان گیلان به کجا چنین شتابان

هیات کاراته استان گیلان به کجا چنین شتابان


در چند سال اخیر شاهد آن بوده ایم که انتصابات زیادی در قامت روسای استان در رشته ورزشی کاراته، بدون کارشناسی و تنها بر مبنای روابط شخصی انجام شده و در نهایت خروجی آن شکست های پی در پی قهرمانان ملی ما که خیلی از آنها از استان کاراته خیز گیلان بوده اند، برای نمونه میتوان به تشنج اخیر در هیات کاراته استان گیلان اشاره کرد؛
اردلان گیلانپور قهرمان ملی ما از شهر رشت که با مشکلات زیادی که برایش ایجاد کردند در نهایت از روند رو به رشد خود در کاراته دور ماند. سارا بهمنیار بدون مربی به مسابقات المپیک اعزام شد و علی رغم انتظارات دست خالی به ایران بازگشت و یا اعزام نشدن خانم هنگامه بی غم از آستانه اشرفیه به مسابقات قهرمانی آسیا در قزاقستان و همچنین در نظر گرفتن منافع شخصی در تمامی تصمیمات هیات بر خلاف اسم آن که باید به صورت هیاتی تصمیم گیری شود نه شخصی و انفرادی و از همه تاثیر گذارتر اینکه روسای هیات های کاراته شهرستان ها بر مبنای منافع شخصی رییس استان انتخاب میشوند که تاثیر منفی و مخرب این نوع تصمیمات منفعت طلبانه و بدون همفکری روی یک جامعه بزرگ شامل مربیان، داوران و قهرمانان آن شهرستان جبران ناپذیر و اثرات آن تا مدت ها غیر قابل جبران خواهند بود.

امروز شاهد یکی دیگر از آن اتفاقات ناگوار بودیم؛ رییس هیات کاراته استان گیلان امروز با افکار غیر کاراته ای اقدام به تغییر عجیبی زد. تغییری که به مزاج بسیاری از ورزشکاران رشتی خوش نیامد.
رییس هیات کاراته استان گیلان در یک حرکت غیر کارشناسانه بدون هیچ دلیل مشخصی و بدون مشورت با اعضای تاثیر پذیر، ناگهان سعید عزیزی رییس هیات کاراته شهرستان رشت را که جزو فعال ترین و پرتلاش ترین روسای هیاتهای کاراته بوده را بر کنار کرد.
سعید عزیزی دارای سوابق متعدد مدیریتی که سالها جزو دبیران ورزش مطرح استان بوده با سابقه ملی و چندین دوره قهرمانی کشور است که در مدت کم تصدی این پست از جیب خود هزینه های زیادی برای ارتقای ورزش کاراته انجام داد و باید پرسید که چرا باید چنین شخصی از ریاست هیات برکنار شود!؟

یادمان نرفته که محسن صفرنژاد تنها شهرستانی قهرمان در مسابقات آسیایی رشتی بوده است.

امیدواریم شاهد روزی باشیم که همه متولیان برای پیشبرد ورزش تلاش کرده و در مدیریت ورزشی پاسخگوی افکار عمومی باشند.

2 دیدگاه برای “هیات کاراته استان گیلان به کجا چنین شتابان

  1. خواهشا و لطفا انقدر مسئولینی که لیاقت دارن و‌دارن کار میکنن رو کنار نزنید!!
    واقعا بس نیست بعد این همه اشتباه در این سال ها باز همچنان بی لیاقتی بشه رأس امور؟!

  2. واقعا جای بسی تاسف
    یک انسان با لیاقت ، فنی، باسواد رو بخوان بدون هیچ دلیلی و به خاطر دیده نشدن خودشون بزارن کنار
    واقعا تا کی باید شاهد بی بند و باری مسولین و هیات های استانی باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *