همشهری عزیز لطفا اظهار مالیاتی بدهید تا جریمه نشوید!

تسهیلات ویژه سازمان امور مالیاتی برای صاحبان مشاغل/ ۳۱ مرداد آخرین زمان تسلیم اظهارنامه مالیاتی اعلام شد

مالیات گیلان لاهیجان

مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان از پرداخت قسطی مالیات در پنج قسط خبر داد و گفت: صاحبان مشاغلی که توان پرداخت یکجا مالیات قطعی خود را ندارند می‌توانند آن را در پنج قسط پرداخت کنند لذا از همه اشخاص حقیقی می‌خواهم به هیچ وجهه نگران پرداخت مالیات خود نباشند.

محسن محمدی پور امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تمامی اشخاص حقیقی باید هرچه سریع‌تر اظهارنامه مالیاتی خود را پر کنند، اظهار کرد: بر اساس اعلام سازمان امور مالیاتی کشور ۳۱ مرداد آخرین زمان تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی است لذا از همه اشخاص حقیقی درخواست دارم هر چه سریع‌تر این کار را انجام دهند.

وی با اشاره جزئیات استفاده از تبصره ماده ۱۰۰ در امور مالیاتی گفت: در کشور و استان گیلان مشاغلی وجود دارد که درآمد آنان در طول سال از ۹۹۰ میلیون تومان بیشتر است لذا این مشاغل می‌توانند از این تبصره استفاده کرده و بدون نیاز به اظهارنامه فرم مربوط را در سامانه  www.tax.gov.ir تکمیل کنند.

مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان از پرداخت قسطی مالیات در پنج قسط خبر داد و افزود: بعضی از مشاغل مالیاتشان در سال ۹۷ بیش از دو میلیون تومان است لذا صاحبان این مشاغل در صورت پر کردن اظهارنامه مالیاتی خود تا پایان مردادماه هیچ‌گونه افزایش عملکردی در سال جدید برای آنان لحاظ نمی‌شود.

محمدی پور با اذعان به اینکه سازمان امور مالیاتی کشور برای برخی از مشاغل آیتم‌هایی را در نظر گرفته است، تصریح کرد: صاحبان مشاغلی که توان پرداخت یکجا مالیات قطعی خود را ندارند می‌توانند آن را در پنج قسط پرداخت کنند لذا از همه اشخاص حقیقی می‌خواهم به هیچ وجهه نگران پرداخت مالیات خود نباشند.

وی با تأکید بر لزوم استفاده از ابلاغ الکترونیکی اوراق بهادار گفت: صاحبان مشاغل اگر از طریق سامانه معرفی‌شده گزینه ابلاغ الکترونیکی را فعال کنند به‌راحتی می‌توانند از تسهیلات ارائه‌شده بهره‌مند شوند.

اگر یک شخص که حتی معاف ازمالیات هم باشد با تسلیم نکردن اظهار نامه ،معافیت مالیاتی اش از بین می رود و مشمول جریمه هم خواهد شد