درخشش خیره کننده گیلانی‌ها در مسابقات پاتایا تایلند

درخشش خیره کننده گیلانی‌ها در مسابقات پاتایا تایلند

علی آقا میرزایی مدال طلا و پیمان قویدل مدال برنز مسابقات آب‌های آرام کایاک قهرمانی آسیا را از آن خود کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، در مسابقات قایقرانی آب‌های آرام قهرمانی آسیا که از صبح امروز در پاتایای تایلند آغاز شد علی آقا میرزایی نماینده گیلانی تیم ملی کایاک کشورمان در کانوی یک نفره هزار متر مردان با ثبت زمان ۳ دقیقه و ۴۰ ثانیه و ۷۱۹ صدم ثانیه در رقابت با قایقرانان ازبکستان، چین تایپه، قزاقستان، قرقیزستان، اندونزی، تایلند و هنگ‌کنگ صاحب مدال طلا شد. 

قایقرانان چین و ازبکستان دوم و سوم شدند. 

همچنین در بخش کایاک دو نفره هزار متر مردان هم پیمان قویدل قایقران گیلانی به همراه یک ورزشکار دیگر از کشورمان بعد از پاروزنانی از ازبکستان و قزاقستان به مقام سوم رسیدند و به مدال برنز دست یافتند. 

علی آقامیرزایی متولد ۱۳ اسفند ۱۳۷۱ بندرانزلی و عضو تیم ملی قایقرانی ایران است. 

او از ۱۳ سالگی به قایقرانی روی آورد ۲ سال بعد به اردوی تیم ملی جوانان پیوست و از آن زمان بطور مستمر در اردوهای ملی پارو میزند. 

او علی رغم کسب مدالهای رنگارنگ آسیایی و بازیهای آسیایی در مسابقات متعدد جهانی و کاپ جهانی شرکت نموده و رنکینگ‌های قابل قبولی را بدست آورده است. 

حضور اولین قایقران در مسابقات المپیک نوجوانان سنگاپور، نفر ششم مسابقات جوانان جهان آلمان راهیابی کایاک دو نفره هزارمتر در مسابقات کاپ جهانی برای اولین بار از جمله این نتایج می‌باشد.

او به همراه سعید فضل اولی توانست در ماده کایاک دو نفره، پس از صعود به مرحله نهایی مسابقات قایقرانی، در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون کره جنوبی، با ایستادن در جایگاه دوم، به نشان نقره بازی‌ها برسد. 

همچنین در ماده کایاک چهارنفره ۵۰۰ بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا اندونزی، مدال برنز را کسب کرد و در جایگاه سوم ایستاد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *