صعود عقاب های سرزمین تالش به لیگ آزادگان پس از ۲۰ سال

چوکا تالش

تیم فوتبال چوکا تالش پس از ۲۰ سال با کسب عنوان قهرمانی گروه دو لیگ دسته دو کشور جواز حضور مستقبم در لیگ آزادگان دسته یک فوتبال ایران را به دست آورد.

به گزارش سایت لیالستان و نقل از خبرگزاری فارس از رشت، تیم فوتبال چوکا تالش در هفته پایانی گروه دوم لیگ دسته دو شامگاه امروز در استادیوم سردارجنگل رشت به مصاف شهرداری بندرعباس رفت که در پایان با نتیجه دو بر یک حریف خود را شکست داد و شاگردان فرشاد پیوس توانستند با ۴۹ امتیاز به عنوان تیم صدرنشین گروه دوم به لیگ دسته یک صعود کنند.

ترکیب چوکاتالش برای بازی با شهرداری بندرعباس
فرشاد پیوس سرمربی چوکا ، سید محمد حسینی ،امیرمحمدزالی،یامین فلاح،حبیب افرا،سلیمانی،خدابنده لو،جواد مولایی،حامد عظیمی،هانی نژادتمیمی،جهانگیرعسگری و موسی شهبازی را برای صف آرایی مقابل شهرداری بندرعباس روانه میدان کرده بود.
بازیکنان تیم فوتبال چوکا از ابتدای بازی با هدف برد گام پا به استادیوم سردارجنگل گذاشته بودند و از همان ابتدای بازی حمله را در دستور کار خود قرار داده بودند و موقعیت های بسیار زیادی روی دروازه حریف ایجاد کردند تا اینکه تیم چوکا در دقیقه ۲۵ بازی صاحب یک ضربه پنالتی شد و توسط جواد مولایی به زیبایی هر چه تمام تر وارد دروازه شد.
چوکا با همین نتیجه یک بر صفر نیمه اول را به پایان رسانید.
در نیمه دوم چوکا محتاطانه شروع کرد و از آتش حمله های خود کاست و بر خلاف جریان بازی چوکا گل تساوی را در دقایق ابتدایی از تیم حریف خود شهرداری بندرعباس دریافت کرد.

چوکا پس از دریافت گل تساوی سرتا پا حمله شد و با توجه به نتیجه همزمان تیم پاس همدان که از تحریف خود سردار بوکان یک بر صفر پیش بود چیزی برای از دست دادن نداشت و تا این لحظه پاس همدان جواز مستقیم لیگ آزادگان را به دست آورده بود و در یک صحنه از بازی که تمام بازیکنان چوکا تالش در حال جبران گل خورده بودند با یک ضدحمله روبرو شدند که با کم دقتی مهاجمان شهرداری بندرعباس با اختلاف ۲ متری از بالای دروازه راهی اوت شد.
چوکا پس از ضد حمله کمی محتاطانه عمل کرد و باز هم موقعیت های خطرناکی روی دروازه تیم شهرداری بندرعباس ایجاد کرد که هیچ کدام ها با گل همراه نبودند.
در دقیقه ۷۵ چوکا تالش صاحب یک کرنر شد که با ارسال ضربه داخل محوطه جریمه با ضربه استادانه و فرصت طلبانه جهانگیر اصغری در شلوغی چوکا را صاحب گل دوم نمود.

این دیدار در ورزشگاه سردار جنگل رشت به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی بدون حضور تماشاگر برگزار می‌شد اما تعداد بسیار زیادی از هواداران تیم فوتبال چوکا تالش از سراسر گیلان به رشت آمده بودند و از پشت درب های بسته استادیوم تیم خود را تشویق میکردند تا در پایان با تیم محبوب خود جشن صعود تا تالش داشته باشند.

شاگردان فرشاد پیوس توانستند با ۴۹ امتیاز به عنوان تیم صدرنشین گروه دوم به لیگ دسته یک صعود کنند و به همراه داماش گیلان و ملوان سه تماینده فصل آینده استان گیلان در دسته یک فوتبال ایران خواهند بود.

نتایج سایری دیدار های لیگ دسته دوم گروه ب
چوکا تالش ۲ – ۱ شهرداری بندرعباس
سردار بوکان ۲ – ۲ پاس همدان
شهرداری ماهشهر ۱ – ۱ بعثت کرمانشاه
ایرانجوان بوشهر ۰ – ۲ مس شهر بابک
نفت امیدیه ۲ – ۱ شهدای بابلسر
نفت و گاز گچساران ۲ – ۲ شهرداری بم
شهدای رزکان کرج ۰ – ۲ ملی حفاری اهواز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *