هشدار!! احتمال وقوع سیلاب در گیلان

آب گرفتگی لاهیجان گیلان استخر لاهیجان

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان با اشاره به تقویت نفوذ جریانات ناپایدار و شرایط برای بارندگی در استان از عصر امروز گفت: کاهش بین چهار تا هشت درجه ای دما ، بارندگی در بعضی مناطق شدید و بدنبال آن احتمال سیلابی شدن مسیل ها از شنبه تا دوشنبه در استان پیش بینی می شود.

شبنم هادی نژاد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار سایت لیالستان اظهار داشت: به تدریج از عصر امروز با نفوذ جریانات ناپایدار ، شرایط برای افزایش ابر ، وزش باد و در برخی نقاط رگبار باران فراهم می شود.

وی اضافه کرد: از روز شنبه با تقویت جریانات شمالی و خنک در منطقه، ابرناکی مه آلود بودن هوا، کاهش دما به طور متوسط در نقاط مختلف استان چهار تا هشت درجه ای ، بارندگی و وزش باد( در بعضی نقاط شدید) رعد و برق و احتمال تگرگ تا اواسط هفته پیش بینی می شود.

وی تصریح کرد: در مدت فعالیت این سامانه جوی؛  بالا  آمدن آب رودخانه ها ، سیلابی شدن مسیل‌ها، لغزندگی جاده‌ها ،  کاهش دید، احتمال خسارت به سازه های سبک (به سبب  وزش باد شدید) ،  احتمال لغزش و رانش زمین و  احتمال اصابت صاعقه وجود دارد.

هادی نژاد از شهروندان خواست از استقرار در حاشیه رودخانه ها در زمان فعالیت این سامانه بارشی بپرهیزند و سایربخش ها تمهیدات لازم را برای جلوگیری از  وارد شدن خسارت ها فراهم کنند.

وی  یاد آور شد:  آسمان استان برای روز شنبه قسمتی ابری تا ابری و مه آلود،  کاهش نسبی دما در بعضی ساعات بارندگی و وزش باد به ویژه طی عصر و شب و در برخی مناطق شدید و  برای روز یکشنبه آسمانی استان نیمه ابری تا ابری ، مه آلود ، کاهش دما ، وزش باد و بارندگی ( بعضی مناطق شدید یا خیلی شدید) و رعد و برق پیش بینی می شود.

وی همچنین بیشترین و کمترین دمای استان طی شبانه روز گذشته را ایستگاه کشاورزی رشت با ۳۲ درجه و دیلمان با ۱۵ درجه سانتی گراد عنوان کرد.

 سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: دمای رشت نیز طی ۲۴ ساعت گذشته بین ۱۹ تا ۳۲ درجه نوسان داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *