زمان خرید تضمینی برگ سبز چای تمدید نمی شود!

لینک کوتاه این مطلب : https://liyalestan.ir/s32l
چای لاهیجان

رئیس سازمان چای کشور با اشاره به پایان خرید تضمینی چای در کشور گفت: به علت بارندگی متأسفانه برخی از چای‌کاران هنوز موفق به چیدن چای خود نشده و‌ با دغدغه‌هایی مواجه هستند ولی زمان خرید تضمینی چای تمدید نخواهد شد زیرا بعد از ۳۰ مهر خرید تضمینی به دلیل سیاه شدن برگ چای به‌صرفه و اصولی نیست‌.

به گزارش لیالستان و به نقل از فارس حبیب جهانساز امروز با بیان اینکه وضعیت تولید برگ سبز چای در کشور بسیار خوب بوده است، اظهار کرد: استان‌های گیلان و مازندران دو قطب تولید چای در کشور بوده و امسال به دلیل شرایط آب و هوایی وضعیت چای در استان بسیار خوب بوده است.

وی با اشاره به پایان خرید تضمینی چای در کشور افزود: بر اساس مصوبه شورای اقتصاد خرید تضمینی ۱۳۱ هزار تن برگ سبز چای تاکنون انجام‌شده و ۳۰ مهر آخرین روز خرید تضمینی است.

رئیس سازمان چای کشور خرید تضمینی چای بعد از تاریخ ۳۰ مهر را اصولی ندانست و گفت: به علت بارندگی متأسفانه برخی از چای‌کاران هنوز موفق به چیدن چای خود نشده و‌ با دغدغه‌هایی مواجه هستند ولی زمان خرید تضمینی چای تمدید نخواهد شد زیرا بعد از ۳۰ مهر خرید تضمینی به دلیل سیاه شدن برگ چای به‌صرفه و اصولی نیست‌.

جهانساز با اذعان به اینکه کارخانه‌های چای در چند روز آینده آماده خریداری چای از چای‌کاران هستند، تصریح کرد: چای‌کاران می‌توانند چای برداشت‌شده خود را در دو تا سه روز آینده به کارخانه‌داران با همین قیمت مصوب و یا بالاتر بفروشند ولی از خدمات دولتی دیگر بهره‌مند نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *