رهاسازی یک قلاده گربه جنگلی به طبیعت در گیلان

رهاسازی یک قلاده گربه جنگلی به طبیعت در گیلان

حسین علی‌نژاد، رییس اداره نظارت بر حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان اظهار داشت: یک قلاده گربه جنگلی که توسط یکی از دوستدار محیط زیست در محدوده روستای گورابسر رشت پیدا شده بود در طبیعت رهاسازی شد.

به گزارش لیالستان ، یک قلاده گربه جنگلی که توسط یکی از دوستدار محیط زیست در محدوده روستای گورابسر رشت پیدا شده بود در طبیعت رهاسازی شد.

رییس اداره نظارت بر حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان با اعلام این مطلب گفت: یک قلاده گربه جنگلی که توسط یک دوستدار محیط زیست در محدوده‌ی روستای گورابسر رشت مشاهده و با هماهنگی اداره نظارت بر حیات وحش حفاظت محیط زیست گیلان زنده گیری شده بود پس از معاینات بالینی و اطمینان از سلامت حیوان، در زیستگاه طبیعی‌اش رهاسازی شد.

حسین علی‌نژاد ضمن تشکر از دوستداران محیط زیست و حیات وحش افزود: گربه‌های جنگلی از پستانداران و پرندگان کوچک تغذیه می‌کنند و در محیط‌های مختلفی از جمله مراتع بی‌درخت و باغات و جنگل‌های انبوه توانایی زندگی دارند.

وی از کلیه شهروندان و دوستداران حیات وحش خواست تا ضمن حمایت از پرندگان و گونه‌های جانوری، در صورت مشاهده موارد مشابه بدون اقدام غیر کارشناسی و خود سرانه با این جانوران، مراتب را به نزدیک‌ترین پاسگاه یا اداره حفاظت محیط زیست اطلاع دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *