جلسه محیط زیستی در دادگستری لاهیجان

جلسه محیط زیستی در دادگستری لاهیجان

با دستور دادستان محترم لاهیجان امروز چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰ جلسه ای به منظور بررسی وضعیت زیست محیطی صنایع و ادارات خدماتی در محل دادگستری لاهیجان برگزار گردید.

در این جلسه آقای انصاری، دادستان لاهیجان ضمن تشریح موضوعات مربوط به فرآیندهای تولید،بیان داشتند که آن واحد تولیدی مطلوب تلقی می شود که فرآیندهای مربوط به تولید منتج به آلودگی محیط زیست نگردد علاوه بر این در تولید محصولات باید اصول بهداشتی و زیست محیطی مد نظر قرار گیرد.کلیه شرکت ها مکلف هستند در جهت راه اندازی تصفیه خانه مربوط به دفع فاضلاب اقدام نمایند و برنامه خویش را ظرف یک ماه به محیط زیست ارائه نمایند.همچنین هر شرکت می بایست در جهت امر تصفیه بودجه ای به صورت سالانه به این امر اختصاص دهد.در عین حال کلیه شرکت ها می بایست از خدمات مشاوره ای مربوط به نحوه دفع فاضلاب و راه اندازی تصفیه خانه استفاده نمایند.
سپس آقای امیری رئیس اداره حفاظت محیط زیست، صاحبان صنایع، رئیس آبفا، شهردار، رئیس زندان و نماینده شهرک صنعتی به صورت مفصل به جزئیات مشکلات صنایع موجود اعم از خارج و داخل شهرک صنعتی توستان، لندفیل و وضعیت پسماند شهر پرداختند و در این خصوص نیز تصمیماتی جهت اجرا اتخاذ شد.
معاون فرماندار نیز ضمن بیان اقدامات صورت گرفته در بخش فاضلاب و لندفیل تموشل درخواست نمود که در حوزه محیط زیست نیاز است که اداره حفاظت محیط زیست همراهی بیشتری با صنایع داشته باشد.
پس از آن نماینده ی انجمن های محیط زیستی لاهیجان توضیحاتی کلی در مورد مشکلات محیط زیستی شهرستان لاهیجان داد که در ادامه ی آن آقای دادستان هم در مورد جایگاه انجمن های مردم نهاد برای حاضرین صحبت کردند.
در پایان آقای آهنگی رئیس دادگستری لاهیجان ضمن استقبال از برگزاری جلسه مذکور بیان نمود که محیط زیست قبل از شروع فعالیت واحد ها وصدور پروانه بهره برداری باید در رعایت ملاحظات زیست محیطی از سوی شرکت ها تا کید ویژه ای داشته باشد و در مرحله تاسیس و راه اندازی شرکت های تولیدی،برای واحد هایی که فاقد تصفیه خانه باشند از همان ابتدا مجوز فعالیت صادر ننماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *