حمایت یک پرسپولیسی از امیرقلعه نویی/ در سال گذشته پدیده‌ای نداشتیم

ناصر ابراهیمی در خصوص انتخاب امیر قلعه نویی به عنوان سرمربی تیم ملی که یکی از شاگردان او در فوتبال ایران محسوب می‌شود، اظهار داشت: ابتدا جا دارد که این انتخاب را به قلعه نویی تبریک بگویم. به نظرم این انتخاب، انتخاب خوبی بود و قلعه نویی گزینه مناسبی برای سرمربی تیم ملی ایران بود. او در فوتبال ایران افتخارات زیادی را به دست آورد. قلعه نویی تجربه زیادی در مربیگری دارد که می‌تواند این تجربیات را در اختیار تیم ملی و ملی پوشان قرار بدهد.

وی در ادامه تاکید کرد: کاش این اتفاق زودتر رخ می داد. فوتبال ما از سال ها پیش نیازمند بها دادن به مربیان داخلی بود تا سرمایه عظیم فنی و بودجه های کلان مالی به هدر نرود. فوتبال ما هیچ وقت از بها دادن به مربیان ایرانی متضرر نشده و من امیدوارم حالا که قلعه نویی به عنوان سرمربی انتخاب شده از او حمایت کنند تا بتوانیم بار دیگر نام فوتبال ایران را در عرصه های بین المللی بر سر زبان‌ها بیندازیم.

ابراهیمی افزود: در سراسر دنیا حمایت از مربیان داخلی در اولویت فدراسیون‌ها و مسئولان ورزش قرار دارد. در جام جهانی تیم ملی فرانسه قهرمان نشد ولی از مربی اش حمایت شد. در فوتبال ما ۸ سال  به کی روش فرصت دادند اما نصف این فرصت را در اختیار مربیان داخلی قرار ندادند. شنیدم قرار است قرارداد قلعه نویی تا پایان جام ملت ها  باشد اما پیشنهاد من این است که قرارداد ۴ ساله ای را با او منعقد کنند و نصف فرصتی را که به کی روش داده اند به یک مربی ایرانی بدهند.

وی در خصوص شرایط لیگ ایران به ویژه پرسپولیس هم گفت: متاسفانه در سال های اخیر نه تنها پرسپولیس بلکه تمامی تیم های باشگاهی از شرایط ایده آل دور هستند.  شما ببینید ترکیب اصلی تیم ملی را لژیونر ها تشکیل می دهند و این یعنی اینکه لیگ ما با افت زیادی روبرو شده است. در مورد پرسپولیس هم باید بگویم که همه ما انتظارات زیادی از این باشگاه داریم ولی در سال گذشته مشکلات زیادی گریبان پرسپولیس را گرفته و امیدوارم در سال جدید این موضوع برطرف شود.

این پیشکسوت در مورد چهره برتر فوتبال ایران در سال ۱۴۰۱ تاکید کرد: وقتی می گویم با افت محسوسی روبرو شده ایم دلیلش این است که وقتی می خواهیم بازیکنی را به عنوان پدیده معرفی کنیم انتخاب ویژه ای را در این زمینه نداریم. بعضاً بازیکنانی در تیم های مختلف بودند که درخشش داشتند اما درخشش آنها معمولا مقطعی بوده و تداوم نداشته و به همین دلیل نمی توانم در این مورد گزینه ای را نام ببرم.

ابراهیمی گفت: امیدوارم در سال ۱۴۰۲ برای ورزش ما به ویژه فوتبال سال پررونقی باشد و بتوانیم شاهد اتفاقات خوبی در ورزش باشیم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *