پیام تسلیت بازیکن پرسپولیس به گیلانی ها

پیام تسلیت بازیکن پرسپولیس به گیلانی ها

پیام تسلیت سیامک نعمتی برای هوادار گیلانی که پس از دربی ۹۸ پرسپولیس و استقلال درگذشت.

به گزارش لیالستان ، پس از تساوی پرسپولیس در دربی ۹۸ پایتخت یکی از هواداران پرسپولیس درگذشت و این اتفاق تلخ با واکنش اینستاگرامی سیامک نعمتی مواجه شد.

سیامک نعمتی در استوری خود برای درگذشت تلخ هوادار پرسپولیس نوشت:
تسلیت به مردم رودسر، خانواده حدادی، هوادار پرسپولیسی که پس از تساوی دربی درگذشت.

بسیاری از پژوهشگران هشدار مي‌دهند هيجان واسترس‌ها و اضطراب ناشي از تماشاي فوتبال، براي طرفداران اين ورزش هيجان‌انگيز، می‌تواند بسيار خطرناک باشد.
تا حدی که تحقيقات نشان مي‌دهد آمار عوارض قلبي و سکته در زمان برگزاري جام جهاني و به‌ويژه در زمان بازي‌هاي حساس به شدت افزايش مي‌يابد.

بررسي‌هاي فيفا نشان مي‌دهد، هورمون استرس که باعث لخته شدن خون مي‌شود، به مقدار بسيار زيادي ترشح می‌کند و باعث سکته آنها مي‌شود اما چطور می‌توان از این سرگرم کننده‌ترین و پر بیننده‌ترین برنامه تلویزیونی صرف‌نظر کرد، به خصوص مسابقات جام‌جهانی که تنها هر چهار سال یک‌بار می‌توان لذت تماشای آن را تجربه کرد.
به طور حتم راه‌هایی برای جلوگیری از استرس بیش ‌از اندازه و پیشگیری از ناراحتی‌های پس از آن وجود دارد.
ما برای‌تان یک تست تشخیص میزان استرس هنگام تماشای فوتبال آورده‌ایم تا متوجه شوید چقدر مستعد هیجان و اضطراب بیش از اندازه هستید، با توجه به نتایج آن می‌توانید راهکارهایی را برای سالم ماندن بیشتر در پیش بگیرید، البته یادتان نرود که تماشای فوتبال همیشه هم بد نیست، اثرات مثبت فراوانی هم دارد که به برخی از آنها هم اشاره کرده‌ایم.

دیدن فوتبال به چه کسانی توصیه می‌شود
تماشای یک مسابقه فوتبال چه در استادیوم و چه از طریق تلویزیون به دلیل ویژگی‌های خاص آن به خوبی سبب تخلیه هیجانی بیننده می‌شود.این تخلیه هیجانی آنچنان که روانشناسان اجتماعی معتقدند راه را برای فرار از استرس روزمره و ناشی از کار هفتگی باز می‌کند؛ پژوهشگران با مطالعه روی رفتار هواداران یک تیم محلی در یافتند که تأثیرات مثبت تماشا و هواداری از این تیم در کاهش چشمگیر استرس روزمره در زندگی آنها کاملا معنادار است؛ البته به شرط آنکه فرد روحیه سالمی داشته باشد و دچار ناراحتی‌های قلبی یا فشار خون بالا نباشد.

چه کسانی نباید فوتبال ببینند؟!
در پژوهش‌های پزشکی که پیش از این انجام شده تاثیر عواملی نظیر استرس و فشار عصبی شدید در تغییر ضربان قلب و حتی مرگ ناگهانی ثابت شده ‌است اما در سال‌های اخیر پژوهشگران در حال مطالعه بر تاثیر تماشای فیلم‌های استرس‌زا و مسابقات ورزشی پرهیجان روی ضربان قلب و سرعت تنفس تعدادی از بیماران بالغ که به خاطر بیماری‌های قلبی تحت درمان بوده، است. نتایج این آزمایش نشان داد که ضربان قلب افراد با دیدن فیلم تغییر کرده و بی ثبات‌تر شده و سرعت تنفس آنها نیز افزایش یافته و به طور متوسط در هر دقیقه دو بار بیشتر نفس می‌کشیدند.

تماشای مسابقات حساس و جام جهانی فوتبال برای افرادی که بیماری‌های قلبی دارند خوب نیست چون بایگانی بیمارستان نشان می‌دهد که همزمان با مسابقات مهم و پرهیجان فوتبال تعداد بروز عارضه‌های قلبی در مورد این گروه از بیماران افزایش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *