بیداد فساد اداری دستگاه‌های اجرایی استان گیلان

بیداد فساد اداری دستگاه‌های اجرایی استان گیلان

مسئول سازمان بسیج کارمندان سپاه استان گیلان‌ با بیان اینکه گیلان در حوزه فساد اداری رتبه خوبی ندارد گفت: میز خدمت در ادارات استان باید کیفی‌سازی شود.

رضا رنجبر با بیان اینکه متأسفانه استان گیلان در موضوع فساد اداری رتبه خوبی ندارد اظهار داشت: سازمان بسیج کارمندان سپاه استان گیلان در نشست هیئت اندیشه‌ورز این موضوع را به‌ عنوان یک امر مهم در دستور کار دارد.

مسئول سازمان بسیج کارمندان سپاه استان گیلان‌ تصریح کرد: سعی ما بر این است که از نخبگان اقشار و ادارات مختلف برای مبارزه با فساد اداری بهره‌گیری کنیم تا راهکارهایی برای ترویج سلامت اداری ارائه دهیم.

رنجبر با اشاره به اینکه در این حوزه نشست‌هایی آغاز شده و قرار است در حوزه پژوهش در این مورد نیز گام‌هایی برداشته شود گفت: نتایج این نشست‌ها به عالی‌ترین مقام سپاه استان و نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی شناسایی و کادرسازی مدیران تراز انقلاب را یکی دیگر از اولویت‌های کاری سازمان بسیج کارمندان استان گیلان خواند و افزود: تشویق کارمندان و مدیران به سلامت اداری و تکریم ارباب رجوع از اهدافی است که سازمان بسیج کارمندان دنبال می‌کند.

مسئول سازمان بسیج کارمندان سپاه استان گیلان خاطرنشان کرد: همچنین در نظر داریم تا در این حوزه آموزش‌هایی نیز در حوزه سلامت اداری برای مدیران و فرماندهان ارائه شود.

رنجبر یکی از راه‌های رسیدن به سلامت اداری را اجرای میز خدمت جهادی دانست و گفت: سیاست‌گذاری سازمان بسیج کارمندان سپاه گیلان این است که میزهای خدمت جهادی در مساجد روستاهای کم‌برخوردار و محروم برگزار شود.

 وی با بیان اینکه سازمان بسیج کارمندان دارای ۱۷ حوزه کارمندی است عنوان داشت: یک حوزه کارمندی در سطح ادارات‌ کل و ۱۶ حوزه در سطح شهرستان‌ها است که هر کدام از این حوزه‌ها در روستاها و مساجد مناطق محروم مشکلات را احصاء و شناسایی می‌کنند.

مسئول سازمان بسیج کارمندان سپاه استان گیلان‌ خاطرنشان کرد: هدف ما از برگزاری میز خدمت جهادی ارتقای خدمات‌دهی بی‌منت و دیدار چهره به چهره مردم با مسئولان است.

رنجبر بیان کرد: یکی دیگر از برنامه‌هایی که برای رضایت‌مندی عام در نظر داریم اموراتی است که باید از طریق میزهای خدمت در ادارات انجام شود؛ اکثر ادارات میز خدمت دارند اما باید این حوزه کیفی‌سازی شود تا در مجموع به رضایت‌مندی عام برسیم.

وی با بیان اینکه نتیجه این اقدامات باید سبب کارآمدی نظام اداری شود افزود: در هیئت‌های اندیشه‌ورز از برخی از مدیران و کارمندان برتر استفاده کرده‌ایم لذا حضور برخی از مدیران در نشست‌ها سبب آگاه‌سازی آن‌ها از بسیاری از موضوعات می‌شود.

مسئول سازمان بسیج کارمندان سپاه استان گیلان‌ با اشاره به اینکه در مجمع عالی بسیج به مسئله مدیریت و حکمرانی اسلامی پرداخته خواهد شد افزود: ارائه راهکارهای عملی جهت ارتقای سلامت اداری یکی از اهدافی است که هیئت‌ اندیشه‌ورز دنبال می‌کند.

رنجبر در پایان در مورد انتخابات عنوان کرد: دغدغه جامعه کنونی حضور حداکثری مردم در انتخابات است و با حضور چشمگیر مردم یک دولت در تراز انقلاب اسلامی روی کار بیاید که در رأس آن شاهد سلامت اداری و مبارزه با مفاسد باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *