بارش برف و باران در بخش‌های وسیعی از کشور/ یخبندان در ۱۳ استان از آخر هفته

بارش برف و باران در بخش‌های وسیعی از کشور/ یخبندان در ۱۳ استان از آخر هفته

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روزهای جمعه و شنبه پیشِ رو در استان‌‌های شمال‌ غرب، غرب و جنوب‌ غرب کشور و دامنه جنوبی البرز مرکزی بارش باران، وزش باد شدید موقت، رعد و برق و در ارتفاعات و نقاط سردسیر شمال‌ غرب، زاگرس مرکزی و البرز مرکزی بارش برف داریم.

امروز و فردا تداوم آلودگی و افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خصوصا شمال‌ غرب و نواحی مرکزی کشور داریم و از اواخر وقت فردا ۲۵ ‌آذر سامانه بارشی وارد کشور شده و سبب بارش باران در برخی نقاط استان‌های آذربایجان غربی و خوزستان می‌شود.

وی افزود: روزهای جمعه و شنبه این سامانه در استان‌‌های واقع در شمال‌غرب، غرب و جنوب‌غرب کشور و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی سبب بارش باران، وزش باد شدید موقت، رعد و برق و در ارتفاعات و نقاط سردسیر شمال‌غرب و زاگرس مرکزی و البرز مرکزی سبب بارش برف می‌شود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز یکشنبه ۲۸ آذر از شدت بارش‌ها در شمال‌غرب کاسته می‌شود ولی همچنان در غرب و جنوب‌ غرب کشور و بخش‌های مرکزی بارش‌ها ادامه دارد.

وی افزود:‌روز دوشنبه ۲۹ آذر فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور تشدید می‌شود و روز سه‌شنبه ۳۰ آذر سامانه بارشی علاوه بر نیمه غربی کشور، شمال‌شرق را در بر می‌گیرد.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز چهارشنبه یک دی با نفوذ جریانات شمالی در استان‌های شمالی خزر بارش آغاز می‌شود و در شمال‌غرب و غرب کشور، شمال‌شرق و دامنه‌های جنوبی البرز بارش خواهیم داشت.

وی گفت: از جمعه ۲۶ آذر تا دوشنبه ۲۹ آذر شدت فعالیت سامانه بارشی در استان‌های واقع در زاگرس مرکزی خواهد بود.

وی تأکید کرد: از امروز تا جمعه در استان‌های اردبیل و گیلان وزش باد جنوبی و افزایش محسوس دما در استان‌های شرقی خزر و شمال‌شرق خواهیم داشت.

اصغری درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا صاف تا قسمتی ابری و غبارآلود پیش‌بینی می‌شود بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۱۰ و ۳ درجه خواهد بود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود:‌روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۸ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و همدان با کمینه دمای ۵ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

وی افزود:‌ روز آینده در ۱۳ مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *