اطفاء حریق جنگل‌های گیلان

اطفاء حریق جنگل‌های گیلان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با بیان اینکه طی دو روز اخیر در جنگل‌های هشت شهرستان استان، حریق را شاهد بودیم، گفت: با توجه به حفظ آمادگی‌های پیشین، همه حریق‌های رخ‌داده اطفا شده‌اند.

میر حامد اختری با اشاره به آخرین وضعیت آتش‌سوزی در استان گیلان در پی وزش باد و افزایش دمای هوای استان اظهار کرد: طی دو روز اخیر در هشت شهرستان استان گیلان آتش‌سوزی وجود داشت اما به سبب آمادگی‌های همه‌جانبه کل اراضی جنگلی و مرتع استان از هجوم آتش در امان ماند.

وی با اشاره به میزان آتش‌سوزی در اراضی جنگلی شهرستان رشت گفت: ۶ هزار مترمربع از اراضی جنگلی سراوان رشت طی دو روز اخیر به‌صورت سطحی طعمه حریق شده بود که اطفا شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با اشاره به آتش‌سوزی‌های دو روز اخیر در جنوب گیلان، افزود: در منطقه دیورش رودبار حدود ۵۰۰ مترمربع و در رستم‌آباد نیز حدود ۲۰۰ مترمربع طعمه حریق و بلافاصله با حضور فعالانه عوامل امدادی اطفا شد.

اختری، با اشاره به آتش‌سوزی‌های دو روز اخیر در منابع طبیعی غرب گیلان بیان کرد: حدود ۵۰۰ مترمربع از اراضی جنگلی در چنارودخان شفت، دو هزار مترمربع از اراضی جنگلی در ماسال و پنج هزار مترمربع از اراضی شیردشت در تالش به‌صورت سطحی طعمه حریق و خوشبختانه همگی مهارشده‌اند.

به گفته مدیرکل منابع طبیعی گیلان حدود نیم هکتار از اراضی جنگلی سیاهکل نیز طی دو روز گذشته به‌صورت سطحی طعمه حریق شده و هم‌اکنون نیز همه آن‌ها اطفا شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *