UWW به موضوع میزبانی مسابقات کشتی زیر ۲۳ سال ۲۰۲۴ جهان ورود می‌کند؟

لینک کوتاه این مطلب : https://liyalestan.ir/vok7

[og_img]
کشتی ایران امیدوار است بعد از واکنش UWW به عدم صدور ویزا در سال ۲۰۲۳ برای تیم کشورمان از سوی آلبانی، اتحادیه جهانی تدبیری بیاندیشد که مسابقات سال ۲۰۲۴ زیر ۲۳ سال جهان با شرکت کشتی‌گیران ایرانی برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در تقویم سال ۲۰۲۳ اتحادیه جهانی، روزهای اول تا هفتم آبان ماه مسابقات کشتی آزاد و فرنگی زیر ۲۳ سال جهان در آلبانی برگزار می‌شد، کشوری که جایگزین میزبانی شده بود که نمی‌خواست به اتباع روسی و بلاروسی ویزا بدهد اما درنهایت این رقابت‌ها با کیفیت پایین بدون حضور کشتی‌گیران رده سنی امید ایران در تیرانا به انجام رسید.

 

آلبانی درحالی به خاطر مسائل سیاسی به کشتی‌گیران ایرانی مجوز شرکت در این رقابت‌ها را نداد که تیم‌های کشتی فرنگی و آزاد ایران به ترتیب در سال ۲۰۲۲ عنوان‌های قهرمانی و نایب‌قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان را از آن خود کرده بودند و قطعا درصورت حضور کشتی‌گیران کشورمان در این رقابت‌ها چندین طلا از آن ایران می‌شد.

اتحادیه جهانی در پی این اتفاق، ضمن ابراز ناراحتی از عدم حضور ایران در مسابقات کشتی زیر ۲۳ سال جهان، قول پیگیری موضوع را داد، و این درحالی است که آلبانی در سال ۲۰۲۴ نیز میزبانی مسابقات امیدهای جهان را برعهده دارد که شاید این بار باتوجه به برگزاری المپیک در مرداد ماه در ۶ وزن المپیکی، شامل مسابقات جهانی اوزان غیرالمپیکی آزاد و فرنگی هم باشد.

بنابراین در سال ۲۰۲۴ نیز همچنان ابهاماتی در مسیر حضور در مسابقات امیدهای جهان برای کشتی ایران وجود دارد.

باتوجه به اینکه در رابطه با غیبت ایران در پیکارهای زیر ۲۳ سال ۲۰۲۳ جهان، اتحادیه جهانی قول پیگیری داده بود، باید دید چه تدبیری در این خصوص از سوی UWW اتخاذ خواهد شد.

درصورت حضور نناد لالوویچ در مسابقات گزینشی و قهرمانی آسیا در بیشکک، باتوجه به اینکه علیرضا دبیر هم به دلیل در پیش بودن مجمع شورای کشتی آسیا قصد همراهی تیم‌های ملی را در سفر به قرقیزستان دارد، شاید این فرصت مهیا شود که درباره مسئله حضور ایران در مسابقات کشتی زیر ۲۳ سال ۲۰۲۴ جهان که بار دیگر میزبانی‌اش برعهده آلبانی است، صحبت شود.

انتهای پیام/

لینک منبع خبر


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *