بیماران گیلان در انتظار خون/ نیاز فوری

بیماران گیلان در انتظار خون/ نیاز فوری

مدیر گروه پزشکی انتقال خون گیلان از نیاز فوری به همه گروه‌های خونی در استان خبرداد و گفت: برای تامین نیاز مراکز درمانی خصوصا بیمارستان‌ها و همچنین بیماران سرطانی، نیاز شدید به همه گروه‌های خونی وجود دارد.

به گزارش لیالستان و به نقل از ایسنا ، دکتر گیتی ایزدی‌پور از نیاز فوری به همه گروه‌های خونی در استان خبر داد و اظهار کرد: با توجه به کاهش ذخایر خونی بیمارستان‌ها، به شدت نیازمند اهدای خون در همه گروه‌های خونی هستیم.

رئیس دفتر برنامه ریزی، جذب و نگهداری اهداکنندگان انتقال خون گیلان افزود: برای تامین نیاز مراکز درمانی خصوصا بیمارستان‌ها و همچنین بیماران سرطانی، نیاز شدید به همه گروه‌های خونی وجود دارد، لذا از همه شهروندان دعوت می‌شود در اسرع وقت برای اهدای خون به مراکز انتقال خون استان مراجعه کنند.

وی گفت: در استان علاوه‌بر نیاز خون برای عمل‌های جراحی و اورژانسی، بیماران تالاسمی نیز مقدار زیادی از خون مصرفی استان را به خود اختصاص می‌دهند که این بیماران به خون تازه نیاز دارند و برای ادامه حیات این افراد، باید به طور مستمر خون مورد نیاز این بیماران تهیه شود لذا از مردم می‌خواهیم با مراجعه به پایگاه‌های انتقال خون‏‏، نسبت به اهدای خون اقدام کنند تا ذخایر خونی مورد نیاز تامین شود.

مدیر گروه پزشکی انتقال خون گیلان با اشاره به اینکه مراکز اهدای خون در سراسر استان آماده خونگیری هستند، تصریح کرد: همه واحدهای ثابت خونگیری در شهرستان‌های رشت، لاهیجان، لنگرود، رودسر، انزلی، فومن، آستارا، تالش و همچنین دو سامانه خونگیری در شهرداری و میدان یخسازی رشت آماده خونگیری هستند. در روز اربعین هم تمام مراکز اهدای خون استان در خدمت اهداکنندگان عزیز هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *