امارات متحده عربی مشتری حصیر اصیل گیلان

امارات متحده عربی مشتری حصیر اصیل گیلان

یک پیشران حصیر طرح توسعه مشاغل خانگی لاهیجان گفت: مردم امارات علاقه زیادی به حصیرهای بافته شده در لاهیجان دارند و از مشتریان مهم تولیدات حصیری ما محسوب می شوند.

شیرین سلیمانی گفت : صنایع دستی حصیری که در این شهرستان بافته می‌شود علاوه بر فروش در استان گیلان به دیگر استان ها از جمله اصفهان، شیراز و بندرعباس برای فروش برده می‌شود.

 وی افزود: محصولات تولید شده حصیری شامل زنبیل، کلاه، سفره و … است که در کشور امارت مشتریان بسیار خوبی دارد.

سلیمانی در خصوص وضعیت بازار فروش محصولات حصیری‌ یادآور شد:: کرونا موجب کم رونقی بازار ما نشد در سالهای قبل از کرونا به طور معمول سفارشات تولیدات حصیری از کشور امارات فقط در فصول پاییز و زمستان انجام می‌شد این در حالیست که بعد از شیوع کرونا سفارشات در فصول بهار و تابستان نیز انجام می‌شود.

وی در خصوص وضعیت آموزش حصیربافی تصریح کرد: حتی در دورترین روستاها متقاضی آموزش داریم و علاوه بر زنان و مردان، دختران در شهرها و روستاهای لاهیجان متقاضی آموزش در این حرفه هستند.

این پیشران طرح توسعه مشاغل خانگی لاهیجان از همت جهاد دانشگاهی گیلان برای توسعه مشاغل خانگی قدردانی کرد و گفت: در سامانه پیشران ثبت نام کردم و امیدوارم در تسهیل توسعه مشاغل خانگی این سازمان نقش موثرتری ایفا کند.

وی یادآور شد: حصیربافی و یادگیری این حرفه باعث می‌شود که درآمد خانوارهای حصیرباف افزایش یابد و برخی از افردای که برای تامین معاش زندگی خود دچار مشکل بودند تا حدودی مشکلات مالی شان را برطرف کنند.   

خبرنگار رقیه قدیمی – منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *