شروع بارش باران روزهای ابتدای مهر/ صدور هشدار سطح زرد در گیلان

شروع بارش باران روزهای ابتدای مهر/ صدور هشدار سطح زرد در گیلان

مدیر کل هواشناسی گیلان با اشاره به شروع بارش های پاییزی از فردا در استان، گفت: با توجه به شدت بارش ها هشدار سطح زرد صادر شده است.

به گزارش لیالستان و به نقل از مهر محمد دادرس  با اشاره به اینکه الگوهای حاکم بر نقشه‌های هواشناسی، اظهار کرد: بررسی این الگوها نشان دهنده استقرار جریانات جنوبی در منطقه است.

وی افزود: در این مدت افزایش دما و وزش باد در ارتفاعات و دامنه‌ها وزش باد گرم پیش بینی شده و این شرایط تا بعدازظهر جمعه ادامه دارد.

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: در این مدت با گاهی با عبور جریانات کم و بیش ناپایدار، شرایط برای رگبار پراکنده باران و احتمال رعدوبرق فراهم می‌شود.

وی ادامه داد: به تدریج از بعدازظهر جمعه با شمالی شدن جریانات و تقویت ناپایداری‌ها شرایط برای کاهش دما، بعضی ساعات رگبار باران و وزش باد و رعد و برق فراهم می‌شود.

دادرس با اشاره به کاهش ۵ تا ۱۰ درجه‌ای دما در روزهای آغازین پاییز در گیلان، گفت: این هوای خنک و بارشی تا یکشنبه در گیلان ماندگار است.

وی با بیان اینکه از روز شنبه بر شدت بارش‌ها افزوده می‌شود، افزود: بالا آمدن آب رودخانه‌ها و آبگرفتگی معابر دور از انتظار نیست.

مدیر کل هواشناسی با اشاره به افزایش ارتفاع موج دریا از عصر فردا، اظهار کرد: ارتفاع موج به حداکثر دو متر خواهد رسید برای انجام فعالیت دریایی نامناسب است.

وی با بیان اینکه آسمان شهر رشت مرکز استان گیلان برای امروز کمی تا نیمه ابری همراه با پدیده مه، افزایش ابر و رگبار پراکنده باران و رعد و برق وزش باد پیش بینی شده است، گفت: دمای این شهر برای امروز بین ۲۰ تا ۲۹ درجه سانتی گراد در نوسان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *