هرچه تلاش کردیم نتوانستیم با نیکفر در کنار هم باشیم/ زمین متری ۷ هزار تومان در سیاهکل / با دروغ جامعه اصلاح نمی شود

دکتر ایمان محمدپور نیک بین شهردار سیاهکل

جلسه دکتر ایمان محمدپور نیک بین با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار در دفتر شهردار سیاهکل برگزار شد.


در ابتدای این جلسه نیک بین رسانه را یکی از ارکان دموکراسی دانست و گفت: رسانه ها بازوان توانمند مدیریت شهری هستند و تلاش داریم به کمک رسانه ها اقداماتی که انجام دادیم و وظیفه ما بود به اطلاع مردم برسانیم.
نزدیک به دو برابر دوره گذشته آسفالت کردیم
وی در تشریح گزارش عملکرد شهرداری سیاهکل در دوران مدیریت خود که کمتر از سه سال است اظهار داشت: در این مدت در بحث آسفالت معابر ۹۵ هزار مترمربع آسفالت انجام شد و در مقایسه با ۵۵ هزار مترمربع دوره گذشته، نزدیک به دو برابر آسفالت انجام شده است.
شهردار سیاهکل در خصوص بدهی های این مجموعه با اشاره به اینکه هزینه آسفالت با قیمت سال ۹۷ معادل ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بوده است افزود: حدود ۴ میلیارد تومان بدهی به جا ماند اما با توجه به شرایط تورم این مساله به ضرر شهرداری نبوده است و اگر امروز این کار انجام می شد شاید حدود ۱۱ میلیارد تومان هزینه داشت.
رفع مشکل آبگرفتگی سه نقطه آبگیر سیاهکل
نیک بین با اشاره به بحث لوله گذاری و جمع آوری و هدایت آبهای سطحی تصریح کرد: سه نقطه آبگیر در سیاهکل محور اصلی شهر را تهدید می کرد که هر بار با یک بارندگی، مشکل آبگرفتگی داشتیم. در این مدت حدود ۵ کیلومتر لوله گذاری انجام شد که در دوره گذشته تنها ۱ کیلومتر بود. در این خصوص تقریبا مشکل سه نقطه آبگیر را حل کردیم.
شهردار سیاهکل در خصوص روشنایی معابر عنوان کرد: حدود ۲ کیلومتر چراغ گذاری انجام شد و حدود ۱۴۰ میلیون تومان هزینه داشت و امروز شاید چهار برابر آن رقم هزینه داشت و این مبلغ هنوز پرداخت نشده است.
نیک بین مساحت پیاده رو سازی را ۵ هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: در این دوره ساختمان شورا را نیز جنب استخر پاشوران احداث کردیم.
وی در خصوص ساختمان شهرداری نیز بیان داشت: سعی کردیم ساختمان شهرداری سیاهکل نیز در شان شهرداری و شهروندان این شهر باشد و زیباسازی هایی در این ساختمان صورت گرفت.
شهردار سیاهکل در زمینه بازگشایی معابر بیان داشت: خیابان سردار جنگل، ۱۰ متری املاک درویشی و ۱۰ متری روبروی ارشاد از جمله بازگشایی ها بود. در این راستا در مواردی دیگر هم اقداماتی داشتیم و مغازه هایی تخریب شد و بعد از آن برخی اعضای شورا گفتند به دلیل آن که بیشتر از بودجه هزینه شده متمم در نظر گرفته نمی شود.
اعداد و ارقامی که در خصوص بدهی شهرداری می گویند سندیت ندارد
دکتر نیک بین درباره کمربندی سیاهکل نیز خاطر نشان کرد: فاز اول کمربندی زیرسازی و آسفالت شد. فاز اول ۶۰۰ و فاز دوم ۳۰۰ متر بود. در فاز اول ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تا کنون هزینه شده است که اگر این کار را انجام نمی دادیم اکنون بیش از دو برابر هزینه داشت. این پروژه را خودمان اجرا کردیم و اگر پیمانکار انجام می داد هزینه بیشتری در پی داشت. در فاز دوم ۷۰۰ میلیون تومان با کمک فرمانداری اعتبار گرفتیم و به پیمانکار واگذار شد که ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان هزینه کرد و ۲ میلیارد باقی مانده است.
وی افزود: حدود ۵ میلیارد تومان از هزینه های کمربندی خیام پرداخت نشده است. برخی اعداد و ارقام دیگری را اعلام می کنند که سندیت ندارد.

زمین استخر پاشوران را به قیمت متری ۷۰۰ هزار تومان از یک خانواده خریدیم
نیک بین تصریح کرد: حدود ۶ هزار متر مربع از زمین های استخر پاشوران مربوط به خانواده ای بود که سالها پیگیری کردند و به دنبال خلع ید از شهرداری بودند. به کمک فرمانداری و شورای تامین موضوع را پیگیری کردیم و نظر دادگاه این بود که حق با آن خانواده است و در این شرایط باید تنها تفرجگاه مردم سیاهکل مدیریت می شد. تصمیم بر این شد که ما با قیمت کارشناسی متری ۷۰۰ هزار تومان زمین مجاور را خریداری کنیم که هنوز بخش عمده پرداخت باقی مانده است. اما در همین مورد نیز برخی معتقد بودند که زمین مجاور گران خریداری شده است در صورتی که قیمت کارشناسی زمین همین رقم بود.

شهردار سیاهکل در ادامه گفت: بیش از یک متر برف داشتیم اما تمام خیابان های اصلی ظرف دو تا سه ساعت و خیابان های برفی ظرف ۲۴ ساعت بازگشایی شد و حتی آیت الله فلاحتی نیز به عملکرد شهرداری سیاهکل در این زمینه اشاره داشتند.
دکتر نیک بین همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات این شهرداری در زمینه مدیریت کرونا و برگزاری انتخابات اشاره کرد.

واگذاری CNG با مصوبه شورا بود / به زودی اسناد را در اختیار رسانه ها قرار خواهم داد
وی با بیان اینکه سعی کرده ایم با همه جریانات تعامل داشته باشیم خاطر نشان کرد: برخی گفتند جایگاه CNG بدون مصوبه شورا سه ساله واگذار شد در صورتی که شورا این موضوع را با ۴ امضا مصوب کرده بود و به زودی اسناد را در اختیار رسانه ها قرار خواهم داد. فرمانداری صورتجلسه را بررسی کرده بود مصوبات مشخص بود ایرادات آن جلسه نیز مشخص بود. در خصوص واگذاری CNG هیچ ایرادی از سوی فرمانداری گرفته نشده بود.
در خصوص برداشت شن در شبکه های معاند هم کار کردند
شهردار سیاهکل با اشاره به اینکه برخی برای تخریب ما دست به هر کاری زده اند ادامه داد: برداشت شن توسط شهرداری حتی در شبکه های معاند نیز کار شد. انتظار دارم این موضوع پیگیری شود که چه کسانی تشویش اذهان عمومی کرده اند. کلیپ ساختند که ۹ هزار متر مکعب برداشت شد بخشی از آن به کمربندی رفت و بقیه فروخته شد در صورتی که مجوز صنعت و معدن و مدارک و مستندات موجود است و برداشت ما تنها ۲هزار و ۴۰۰ متر مکعب بوده است و جالب است در گزارش هم آمده که پیش از عملیات شهرداری در همان محدوده برداشت های غیر قانونی دیگر توسط افراد دیگری صورت گرفته است.

با دروغ جامعه اصلاح نمی شود/ مستندات تمام اقدامات شهرداری موجود است
دکتر نیک بین با تاکید بر اینکه با دروغ جامعه اصلاح نمی شود ادامه داد: نزدیک ۷۰ سرویس شن را دهیاری ها تحویل گرفتند و مهر و امضای دهیاران وجود دارد. انتظار دارم صحبت ها مستند اعلام شود. مستندات تمام کارهای شهرداری موجود است.
وی افزود: در بحث ساماندهی رودخانه ها فرمانداری قبلا کار را به شرکت های خصوصی واگذار می کرد. ما درخواست دادیم طبق الگوریتم تعریف شده، فرمانداری مجوز داد و اصلا مجوز از شورا نیاز نبود.
به دلیل باتلاقی بودن مجبور بودیم در کمربندی خیام پس از زیرسازی لایه ای بتنی داشته باشیم تا آسفالت تخریب نشود
شهردار سیاهکل با بیان اینکه کمربندی خیام در گذشته زمین باتلاقی و کشاورزی بوده است ادامه داد: در این مسیر به دلیل باتلاقی بودن مجبور بودیم پس از زیرسازی لایه ای بتنی روی آن انجام دهیم تا پس از اجرای کامل با عبور کامیون و خودروهای سنگین شاهد خرابی زودهنگام آسفالت نباشیم. حالا میگویند چرا روی بتن آسفالت کردید؟ اگر تخصص ندارید حداقل نگویید تضییع حقوق بیت المال بوده است. از لحاظ فنی تشخیص ما این بود که نیاز است لایه بتنی داشته باشیم. انتظار دارم قوه قضاییه و مسئولین نظارتی به این موضوعات ورود کنند.

در خصوص شکایت سال گذشته شورا تبرئه شدم
دکتر نیک بین در خصوص شکایت سال گذشته شورا بیان داشت: چند شکایت وجود داشت که یک مورد پاساژ بلوک b بود و یک مورد دیگر زمینی با کاربری فضای سبز بود که مجوز ساخت داده بودیم. در نهایت در تخلفات اداری در این خصوص تبرئه شدم.
وی افزود: طبق قانون تعیین وضعیت املاک در خصوص زمین دوم عمل کردیم. دادستان شهرستان تصور داشتند کاربری مسکونی تجاری دادیم و دستور توقف دادند. پیگیری کردیم و بازرسی اعلام کرد پروانه مسکونی با کاربری فضای سبز داده شده و مطابق قانون است و اگر چند سال بعد شهرداری بخواهد تحویل بگیرد مشکلی وجود نخواهد داشت. باز هم تاکید میکنم اسناد کارهای ما موجود است. برخی افراد اگر نامه اول را اشاره کردند نامه دوم را هم باید اشاره کنند.

وقتی گزارش های خلاف واقع به دادستان میدهند ایشان حق دارد پیگیری کند
شهردار سیاهکل در مورد اینکه گفته می شود مدت ماموریت ایشان به پایان رسیده است افزود: بنده تا اواسط سال ۹۹ برگه ماموریت دارم و حقوقم را هم فقط از یک جا یعنی شهرداری میگیرم. وقتی گزارش های خلاف واقع به دادستان میدهند ایشان حق دارد پیگیری کند. ما نمی توانیم بگوییم پیگیری نکنند. اما مدارک داشتیم و نشان دادیم و مشکل رفع شد.

از آیت الله رئیسی درخواست دارم نگذارند حقی تضییع شود و جلوی تشویش اذهان عمومی را بگیرند
وی با بیان اینکه به آیت الله رییسی ارادت دارم و پیش از این نیز این موضوع را اثبات کرده ام خاطر نشان کرد: امیدوارم ایشان اجازه ندهند حقی تضییع شود و با اینگونه تخریب ها و تشویش اذهان عمومی مقابله کنند.

هرچه تلاش کردیم نتوانستیم با نیکفر در کنار هم باشیم
محمدپور نیک بین در پاسخ به سوالی در مورد ارتباط با نمایندگان بیان داشت: دوره گذشته سعی کردیم با آقای نیکفر تعامل داشته باشیم اما هرچه تلاش کردیم نتوانستیم در کنار هم باشیم. تفکرات اجرایی متفاوتی داشتیم. اما اکنون آقای فرخی آمده اند که پیش از این در جایگاه حساسی بودند. ایشان در بازرسی استانداری بودند و از مسائل بسیاری مطلعند. به زودی نشستی با ایشان خواهم داشت و امیدوارم این جلسه منشا خیر و برکت باشد.

کل بدهی این شهرداری حدود ۱۷ تا ۱۸ میلیارد تومان است
دکتر نیک بین کل بدهی این شهرداری را حدود ۱۷ تا ۱۸ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: اگر بدهی های شهرداری نسبت به زمان شروع کار بنده افزایش پیدا کرده است بخشی از آن غرامت هایی است که به ما تحمیل شده و بخشی هم مربوط به کارهایی است که اگر انجام نمی شد امروز هزینه به مراتب بیشتری داشت.
افزایش سالانه بودجه شهرداری تا ۲۰ میلیارد تومان
وی تصریح کرد: در ابتدای ورودم بودجه شهرداری ۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بود که سال های یعد به ترتیب حدود ۱۳ میلیارد، ۱۷ مبلیارد و ۲۰ میلیارد تومان شد و تقریبا هر ساله ۸۰ درصد محقق شد.

ما سعی می کنیم با شورا تعامل داشته باشیم اما برخی افراد دست بردار نیستند
دکتر ایمان محمدپور نیک بین خاطر نشان کرد: ما سعی می کنیم با شورا تعامل داشته باشیم اما برخی افراد دست بردار نیستند و حتی مصوبه خودشان را هم زیر سوال می برند. وقتی بازار شایعات داغ می شود باید از خودمان دفاع کنیم. برخی دوست دارند آبروی ما را ببرند تا اشتباهات گذشته خود را توجیه کنند. اما باز هم تاکید می کنم که ما به دنبال تعامل هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *