اجازه نمی‌دهیم سپیدرود از استان گیلان خارج شود

اجازه نمی‌دهیم سپیدرود از استان گیلان خارج شود

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان با تأکید بر اینکه پیش‌شرط ما در واگذاری ماندن سپیدرود در استان است، گفت: در حال حاضر ما تمام دستگاه‌های استان را بسیج کردیم که بتوانیم با ورود دادگستری مشکل تیم را حل کنیم.

مریم بخشی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به نحوه مدیریت تیم‌های ورزشی استان گیلان اظهار کرد: در هیچ جای دنیا ادارات کل نه باشگاه‌دار هستند نه وظیفه‌شان مدیریت تیم‌های ورزشی است بلکه تمام تیم‌ها خصوصی هستند.

وی با اشاره به کمک‌های صورت گرفته به باشگاه سپیدرود رشت خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه ما ازلحاظ قانونی نباید به سپیدرود کمکی انجام می‌دادیم ولی تمام تلاش خود ازجمله در اختیار گذاشتن ورزشگاه و بخش لجستیک تیم را متقبل شدیم تا این تیم با مشکل کمتری مواجه شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان با بیان اینکه پیش‌شرط ما در واگذاری ماندن سپیدرود در استان است افزود: در حال حاضر ما تمام دستگاه‌های استان را بسیج کردیم که بتوانیم با ورود دادگستری مشکل تیم را حل کرده و با کمک صنعت، معدن و تجارت اسپانسر مناسبی برای تیم پیدا کنیم.

وی با اشاره به برخی تلاش‌های صورت گرفته از سوی اسپانسرهای پیشنهادی برای خروج تیم از استان گیلان گفت: اسپانسرهایی وجود دارند که در تلاش‌اند سپیدرود را به خارج از استان انتقال دهند و اما اجازه نمی‌دهیم سپیدرود از استان گیلان خارج شود.

بخشی با اشاره به اینکه تمام تلاشمان این است که در این هفته مشکل سپیدرود حل شود بیان کرد: در حال حاضر دو گروه خواستار تیم سپیدرود هستند که یک گروه پیشکسوتان هستند که آقای صومی به نمایندگی از آن‌ها ورود کرده‌اند و دیگری هم نماینده یک شرکت خارجی که در ایران فعالیت دارد از ما فرصت خواستند تا مدارک سپیدرود رو بررسی و پاسخ بدهند.

وی با بیان اینکه باید هرچه سریع‌تر پنجره نقل و انتقالاتی سپیدرود باز شود، تصریح کرد: مهم‌ترین شرط ما این است که بتوانند مبلغ اولیه برای باز شدن پنجره نقل و انتقالات را پرداخت کنند چون حداقل مبلغی که سپیدرود نیاز دارد دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است که باید فوریت واریزشده تا پنجره نقل و انتقالات باشگاه باز شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان با اشاره به تعامل خوب این اداره با هیئت فوتبال گفت: ما با هیئت فوتبال ازلحاظ روند قانونی برگزاری مجمع اختلاف‌نظر داشتیم و به دلیل اینکه تیم‌های استان ضرر نکنند با هیئت فوتبال تعامل بسیار خوبی داشته‌ایم.

بخشی با اشاره به حضور چهار نماینده در لیگ دسته اول فوتبال تصریح کرد: انزلی و رشت مشکلی در برگزاری دیدارهای خانگی ندارند و خوشبختانه در آستارا شرایط بهتری داریم که یک پیمانکار به این شهر اختصاص داده‌ایم تا مشکلات را مرتفع کند.

وی به وضعیت زمین فوتبال شهرستان تالش اشاره کرد و افزود: در تالش گفته می‌شود زمین کوچک‌تر از حد استاندارد است و عمر مفید چمن ورزشگاه تالش هم به پایان رسیده است و باید مشکلات ابنیه‌ای این ورزشگاه را نیز مرمت کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان با اشاره به اینکه چمن ورزشگاه عضدی رشت عمر مفیدش به پایان رسیده بیان کرد: در سفر دولت به استان گیلان برای هرکدام از استادیوم‌های عضدی رشت و تختی انزلی ۲۰ میلیارد تومان بودجه تخصیص داده شده و اولویت ما هم بازسازی سکوهای دو استادیوم خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *