ورود سامانه جدید بارشی به کشور

ورود سامانه جدید بارشی به کشور

بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در استان‌های مازندران، گلستان،‌شرق گیلان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی، اصفهان، سمنان، یزد، کرمان، فارس، شمال بوشهر و ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های البرز و تهران در برخی ساعات رگبار باران، گاهی وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق پیش‌بینی شده است.

فردا شنبه (۳ اردیبهشت) این وضعیت برای مناطق مرکز، شرق، شمال شرق و بخش‌هایی از جنوب شرق و ارتفاعات البرز ادامه خواهد داشت و بیشترین بارش‌ها در استان خراسان رضوی روی می‌دهد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی یکشنبه آینده (۴ اردیبهشت) بار ورود سامانه بارشی جدید از غرب و شمال غرب، علاوه بر این مناطق در ارتفاعات و دامنه‌های البرز نیز باعث رگبار،‌ وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق می‌شود.

دوشنبه آینده (۵ اردیبهشت) شدت و گسترش بارش‌ها افزایش یافته و استان‌های واقع در غرب، شمال غرب، جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و البرز و سواحل غربی دریای خزر را درگیر خواهد کرد.

سه‌شنبه آینده (۶ اردیبهشت) شدت بارش‌ها در این مناطق افزایش یافته و در بخش‌هایی از سواحل شرقی دریای خزر، مرکز و جنوب کشور بارش خواهیم داشت.

امروز و فردا در جنوب، مرکز، شرق و شمال شرق، یکشنبه و دوشنبه آینده در شمال شرق و شرق وزش باد نسبتا شدید پیش‌بینی شده که در مناطق مستعد خیزش گردوخاک دور از انتظار نیست همچنین امروز و فردا خلیج‌فارس مواج خواهد بود.

امروز دمای هوا در اردبیل و استان‌های ساحلی دریای خزر بین ۶ تا ۱۰ درجه کاهش و از شنبه تا دوشنبه به تدریج افزایش می‌یابد و دریای خزر نیز مواج است.

وضعیت هوای پایتختآسمان تهران امروز (۲ اردیبهشت) قسمتی ابری، به همراه وزش باد و از بعد از ظهر نیمه ابری و گاهی به همراه وزش باد شدید و احتمال رگبار باران با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و در روز شنبه (۳ اردیبهشت) صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

این سازمان درباره وضعیت جوی امروز پایتخت نیز پیش بینی کرد که آسمان تهران کمی ابری تا نیمه ابری، همراه وزش باد شدید و در برخی مناطق استان شاهد رگبار و رعد و برق و در نواحی مستعد، شاهد وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک و کاهش دید خواهیم بود.

روزهای شنبه و یکشنبه آسمان پایتخت صاف تا نیمه ابری و در بعضی ساعات، وزش باد شدید پیش بینی شده است.

دمای هوای امروز تهران حداقل ۱۸ و حداکثر ۲۷ درجه سانتیگراد و روز شنبه (۳ اردیبهشت) کمی ابری به همراه وزش باد با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد خواهد بود.

سازمان هواشناسی با توجه به احتمال کاهش دید، آب‌گرفتگی جاده‌ها، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و برخورد صاعقه، به هموطنان توصیه کرده است تا در سفرهای بین شهری از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و عبور از کنار مسیل‌ها خودداری و نسبت به فعالیت‌های کوهنوردی احتیاط کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *