مدیر کل فرهنگ و ارشاد گیلان : رسانه‌ها خط قرمزها را رعایت کنند

لینک کوتاه این مطلب : https://liyalestan.ir/dms3

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تاکید بر اینکه رسانه‌ها خط قرمزها را رعایت کنند گفت: قانونگذار در برخورد با رسانه‌های خاطی ابتدا با توصیه و تذکر راه هم‌افزایی و تعامل را در پیش می‌گیرد و در صورت تکرار به لحاظ قانونی برخورد می‌کند.

«رضا ثقتی» امروز (دوشنبه، ۱۳ تیر) در سومین جلسه شورای اطلاع رسانی استان با موضوع مدیریت فضای مجازی گفت: یکی از سرمایه‌های اجتماعی نظام در بستر ظرفیت فضای مجازی گنجانده شده و بسیاری از سیاست‌ها، رسالت‌ها و خدمات دولت در این بستر برای اطلاع رسانی به مردم بارگذاری می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تاکید بر فعالیت نظام‌مند رسانه‌ها در فضای مجازی افزود: دولت با اعطای مجوز به فعالان خبری در تاسیس پایگاه‌های خبری، این رسانه‌ها را به رسمیت شناخته شده و فعالیت آنان را قانونمند ساخته است.

وی با اشاره به فعالیت بالغ بر ۲۰۳ رسانه گیلان در بستر فضای مجازی اظهار کرد: این رسانه‌ها به صورت قانونمند و در چارچوب نظام در زمینه تولید محتوا و مطالبه‌گری فعالیت می‌کنند اما چالش بزرگ فضای مجازی مربوط به اندک فعالان رسانه‌‌ای و صفحات مجازی است که بدون مجوز در حال فعالیت بوده و مشکلاتی را در زمینه اخلاق عمومی ایجاد می‌کنند.

ثقتی با بیان اینکه برخی صفحات به صورت هوشمندانه و برنامه ریزی شده به تخریب نظام می‌پردازند اذعان کرد: رسانه‌ها باید خط قرمزهای نظام را رعایت کنند و از هر عاملی که موجب اختلاف افکنی چون دعواهای قومیتی شود، بپرهیزند.

وی با اشاره به دیدگاه فرهنگی دولت سیزدهم که تعامل با رسانه‌ها است تصریح کرد: قانونگذار در برخورد با رسانه‌های خاطی ابتدا با توصیه و تذکر راه هم‌افزایی و تعامل را در پیش می‌گیرد و در صورت تکرار به لحاظ قانونی برخورد می‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در پایان خواستار سالم سازی فضای مجازی شد و خاطرنشان کرد: عدم هماهنگی در برخی سازمان‌ها موجب جلوگیری از اجرای قانون به صورت یکسان می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *