پیشکسوتان سپیدرود رشت بعد از سال ها در کنار هم + فیلم

پیشکسوت سپیدرود مهم‌ترین راهکار خروج سپیدرود از این بحران را مدیریت صحیح دانست و گفت: یک مدیر خوب در ابتدا باید تحقیقات درست انجام دهد و روی هدف و کارش برنامه ریزی کند و خواسته و انتظارش را از مجموعه با توجه با امکانات سخت افزاری و نرم افزاری مشخص کند.

پیشکسوتان سپیدرود رشت بعد از سال ها دور هم گرد آمدند + فیلم

به گزارش لیالستان ، امروز پیشکسوتان باشگاه سپیدرود رشت پس از سال‌ها به مناسبت حضور مهرزاد نوغانی بازیکن سال‌های دور سپیدرود ساکن سوئد در لاهیجان کنار یگدیگر جمع شدند و در مورد سپیدرود قدیم و جدید بایکدیگر به گفت‌وگو پرداختند. 

در این دورهمی بهرام وثوقی، منصور فدایی، حمیدرضا منصوری، محسن بالایی، محمد اعتمادی، مهرزاد نوغانی سیروس دهدار، علی ناصح، حجت تقی زاده، هوشنگ دایمی، مهرشاد فیروز و مهرداد و فیروز پیشکسوتان باشگاه سپیدرود حضور داشتند. 

حمیدرضا منصوری پیشکسوت باشگاه سپیدرود در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به وضعیت باشگاه سپیدرود اظهار کرد: در مورد باشگاه سپیدرود حرف‌ها بسیار زیاد است، پنج سال پیش توانستیم با همت بازیکنان، مربیان و حمایت هواداران، تیم سپیدرود را به لیگ برتر بیاوریم ولی متاسفانه مسؤولین ما کم طاقت بودند و مدیریت خوبی انجام ندادند و بلافاصله دست به تغییر زدند و تیم را به هم ریختند. 

وی با اشاره به شرایط تیم‌های تازه لیگ برتری شده گفت: معمولا وقتی تیمی تازه به لیگ برتر صعود می‌کند و پول به تیم تزریق می‌شود، دلال‌ها دوروبر تیم‌ها اضافه می‌شوند و با سلیقه خودشان مربی و بازیکن به تیم اضافه می‌کند و این شروع تمام مشکلات است. 

پیشکسوت باشگاه سپیدرود با اشاره به سوء استفاده برخی از نام علی کریمی افزود: علی کریمی بازیکن بسیار بزرگ و اسطوره فوتبال ایران است ولی در مربی‌گری کارنامه قابل قبولی نداشت، او را به سپیدرود آوردند تا بتوانند به واسطه اسم بزرگش برای تیم اسپانسر جذب کنند تا بتوانند تیم را در لیگ برتر حفظ کنند ولی متاسفانه تلاش چندین ساله تیم را از بین بردند. 

منصوری با اشاره به امیدواری به آینده باشگاه سپیدرود تصریح کرد: امیدواریم که شرایط به گونه‌ای رقم بخورد که بتوانیم این تیم مردمی و ریشه‌دار را که واقعا در سطح کشور پرطرفدار است و مثل استقلال و پرسپولیس، زندگی مردم با برد و باختشان گره خورده را به جایگاه واقعی‌اش برسانیم و ان شاالله مجدد تیم به لیگ برتر بازگردد. 

وی با اشاره به شرایط مشابه نساجی مازندران و سپیدرود رشت بیان کرد: دقیقا شرایط نساجی هم مثل سپیدرود بود ولی آن‌ها طوری برنامه ریزی کردند که پس از صعود به لیگ برتر جایگاه‌شان در سطح اول فوتبال کشور حفظ شود و شرایط تیم به ثبات رسیده و استان مازندران نیز یک تیم خوب در لیگ برتر دارد و ما نیز امیدواریم که چنین شرایط در آینده برای سپیدرود رقم بخورد. 

پیشکسوت سپیدرود مهم‌ترین راهکار خروج سپیدرود از این بحران را مدیریت صحیح دانست و گفت: یک مدیر خوب در ابتدا باید تحقیقات درست انجام دهد و روی هدف و کارش برنامه ریزی کند و خواسته و انتظارش را از مجموعه با توجه با امکانات سخت افزاری و نرم افزاری مشخص کند، امکان‌سنجی کند که آیا توانایی رسیدن به این جایگاه را دارد یا خیر و سپس تصمیم درست بگیرد. 

مهرزاد نوغانی پیشکسوت سپیدرود نیز اظهار کرد: من مدت ۳۲ سال است که در کشور سوئد زندگی می‌کنم و پس از دوران فوتبالم به سوئد مهاجرت کردم، افتخار بازی در تیم سپیدرود را داشتند و در سال ۶۸ به کشور سوئد مهاجرت کردم. 

وی با اشاره به دورهمی پیشکسوتان سپیدرود افزود: تا سن ۳۵ سالگی در کشور سوئد فوتبال بازی کردم، هدف از این دورهمی این بود که دوستان قدیم را دوباره ببینیم که بیش از ۴۰ سال پیش در سپیدرود با هم همبازی بودیم. 

پیشکسوت سپیدرود با اشاره به دوری دوساله از ایران گفت: معمولا سعی می‌کنیم که هرساله در کنار هم و بازیکنان سپیدرود را در کنار یکدیگر جمع کنیم ولی متاسفانه دو سال بود که به دلیل پاندمی کرونا نتوانستیم این کار را صورت بدیم. 

نوغانی دلیل انتخاب لاهیجان را برای گردهمایی، شرق گیلانی بودن بیش از نیمی از دوستان دانست و تصریح کرد: به دلیل اینکه نیمی از دوستان ما اهل لاهیجان رودبنه و لنگرود بودند سعی کردیم در شرق گیلان و لاهیجان این گردهمایی را صورت بدیم، تمام تلاشمان این است که هرساله بتوانیم این دورهمی رو در کنار یکدیگر داشته باشیم. 

وی در رابطه با تفاوت فوتبال سوئد و ایران بیان کرد: اروپایی‌ها ارزش زیادی برای فوتبال و مربیان قائل هستند برای مثال در سال ۲۰۱۶ از طرف کشور سوئد من و جمعی از مربیان را برای برای تحقیق و بررسی تفاوت سطح فوتبال سوئد و انگلیس از باشگاه‌های منچستر یونایتد، اولدهام و استوک سیتی فرستادند و برای اینکه بتوانند خودشان را به سطح فوتبال انگلیس برسانند هزینه‌های بسیاری زیادی انجام می‌دهند. 

پیشکسوت سپیدرود با اشاره به اهمیت ورزش برای کشور‌های اروپایی افزود: برای مثال در سوئد دولت سعی می‌کند هرساله آمار فوتبالیست‌ها و ورزشکاران را بالا نگه دارد و با اختصاص بودجه‌های مختلف مربیان و باشگاه را تشویق می‌کنند، برای رشد و پرورش استعدادهای ورزشی مخصوصا در رشته فوتبال که برایشان بسیار پر اهمیت است و ما نیز برای پیشرفت باید به ورزش و ورزشکاران اهمیت بیشتری دهیم. 

نوغانی در رابطه با آموزش فوتبال آموزان در فوتبال روز جهان گفت: در فوتبال روز جهان سعی می‌کنند که از ۶ سال تا ۱۲ سال آموزش فوتبال بیشتر شبیه تفریح باشد تا اینکه فوتبال آموزان از فوتبال خسته و زده نشوند و پس از این زمان کسانی که علاقمند ورزش را به صورت حرفه‌ای در در باشگاه‌های حرفه‌ای ادامه می‌دهند. 

وی با اشاره به کشف استعداد‌ها در فوتبال اروپا بیان کرد: در فوتبال روز جهان دولت به باشگاه‌ها کمک کرده و آن‌ها را موظف می‌کند که استعداد‌ها را شناسایی کنند و بابت کشف استعداد‌ها به باشگاه هزینه پرداخت می‌کند تا انگیزه‌ای برای شکوفایی استعداد‌های بیشتر باشد و همین باعث خواهد شد باشگاه انگیزه‌ای برای تلاش بیشتر و پیشرفت داشته باشند. 

پیشکسوت سپیدرود با اشاره به باشگاه ریشه دار سپیدرود رشت افزود: از زمانی که سپیدرود در لیگ دست دوم مشغول به فعالیت بود تا اکنون من از راه دور نتایج این باشگاه را پیگیری می‌کردم با دوستان در ایران در مورد شرایط باشگاه با یکدیگر به گفتگو می‌پرداختیم و زمانی که به ایران سفر می‌کنم بازی‌هایش را از نزدیک تماشا می‌کردم و امیدوارم که هر چه سریع‌تر به جایگاه واقعی خود برسد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *