معاون استاندار : مبارزه با اعتیاد باید از مهدهای کودک‌ شروع شود

معاون استاندار : مبارزه با اعتیاد باید از مهدهای کودک‌  شروع شود
 حسین مصطفی پور ظهر یکشنبه در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گیلان اظهار کرد: مبارزه با مواد مخدر یک کار جمعی است و باید همه اقدامات در حوزه‌های مختلف آن به صورت کامل انجام شود.

وی با تاکید بر جدیت بیشتر در روند مبارزه با مواد مخدر، افزود: سستی و کم کاری در یک مرحله موجب هدر رفت تلاش و انرژی و هزینه در سایر حوزه‌ها می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان با بیان اینکه موفقیت در حوزه درمان اعتیاد مستلزم اجرای برنامه کامل و منسجم است، گفت: بی توجهی و کم کاری در حوزه درمان اعتیاد پذیرفته نیست.

مصطفی پور با اشاره به نگرانی‌های موجود در خصوص کاهش سن اعتیاد و ضرورت اقدامات فرهنگی و پیشگیری، اضافه کرد: نوجوانان و جوانان از نظر روانشناختی به لحاظ سنی رفتارهای پر خطر بیشتری از خود بروز می‌دهند که باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی با تصریح بر اینکه خانواده‌ها نقش اساسی و مهمی در محافظت از نوجوانان و جوانان و کنترل اعتیاد دارند، افزود: فعالیت‌های پیشگیرانه در حوزه اعتیاد رضایت بخش نیست و باید تحرکات و اقدامات جدی تری در این بخش صورت گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان با تاکید بر توجه به آموزش در سنین پایه و آگاهی بخشی در بخش آسیب‌های اعتیاد بیان کرد: فرهنگ سازی و آموزش در خصوص عوارض اعتیاد و مصرف مواد مخدر باید از مهد کودک‌ها و مدارس شروع شود.

مصطفی پور با تأکید بر اهمیت توسعه امکانات ورزشی در مراکز آموزشی و نقش آن در تخلیه انرژی کودکان و نوجوانان اضافه کرد: اگر می‌خواهیم در حوزه درمان کار ساده‌تری را داشته باشیم باید به بحث فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد توجه بیشتری داشته باشیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *