گیلان سومین استان گردشگری کشور / افزایش ۲ برابری تسهیلات به گیلان

گیلان سومین استان گردشگری کشور / افزایش ۲ برابری تسهیلات  به گیلان

معاون وزیر میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع‌دستی با بیان اینکه در تأمین اعتبار و اعطای تسهیلات به‌ویژه برای فعالین و تولیدکنندگان عرصه صنایع‌دستی هیچ‌گونه محدودیتی نداریم، گفت: به‌زودی بودجه و تسهیلات دو برابری به این استان که در هر سه حوزه گردشگری، صنایع‌دستی و میراث فرهنگی، استانی پیشتاز است اختصاص خواهد یافت.

به گزارش لیالستان و به نقل از خبرگزاری فارس ، جوادی واحدی معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی صبح امروز در سفر استانی به همراه رئیس‌جمهوری راهی گیلان شد و به نمایندگی از دولت سیزدهم به آستانه‌اشرفیه آمد.

معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، پس از حضور در گلزار شهدای این شهر و ادای احترام به مقام شامخ شهدا وارد این شهرستان شد و در جلسه شورای اداری این شهر شرکت کرد.

واحدی در جلسه شورای اداری آستانه‌اشرفیه با اشاره به تقویت زیرساخت‌های گردشگری گیلان اظهار کرد: این استان سومین استان برتر گردشگری محسوب می‌شود و به حوزه میراث و صنایع‌دستی در کنار گردشگری استان گیلان باید نگاه ویژه شود.

وی با اشاره به پتانسیل بالای استان گیلان در بخش صنایع‌دستی گفت: در تأمین اعتبار و اعطای تسهیلات به‌ویژه برای فعالین و تولیدکنندگان عرصه صنایع‌دستی هیچ‌گونه محدودیتی نداریم و به‌زودی بودجه و تسهیلات دو برابری به این استان که در هر سه حوزه گردشگری، صنایع‌دستی و میراث فرهنگی، استانی پیشتاز است اختصاص خواهد یافت. 

معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همچنین در خصوص مطالبه مربوط به مرمت آثار تاریخی بندر کیاشهر افزود: بحث مرمت آثار تاریخی و فرهنگی استان به‌ویژه آستانه‌اشرفیه مطالبه به‌حق مردم است و به‌زودی اعتبار لازم تخصیص خواهد یافت و هیچ‌گونه محدودیتی در این زمینه نداریم. 

واحدی با اشاره به مشکلات هتلداران بیان کرد: مجمع هتلداران کشور پیگیر موضوع حامل انرژی که مطالبه به‌حق هتلداران است هستند و ما هم به‌طور جدی پیگیر این مطالبات خواهیم بود.

به گزارش فارس، متأسفانه علی‌رغم اعلام قبلی مبنی بر حضور عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی و گردشگری و حضور در آستانه به‌عنوان نماینده رئیس‌جمهور و شرکت در جلسه شورای اداری، وی با اعضای هیئت دولت به گیلان نیامد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *