مراسم تودیع و معارفه بسیج دانشجویی واحد لاهیجان


مراسم تودیع و معارفه مسئولین قدیم و جدید کانون بسیج دانشجویی واحد لاهیجان برگزار گردید.

مراسم تودیع و معارفه بسیج دانشجویی واحد لاهیجان


به گزارش رسانه لیالستان ، صبح امروز و همزمان با فرا رسیدن ۱۳ آبان، یوم الله مبارزه با استکبار جهانی، مجید جعفری به عنوان مسئول کانون بسیج دانشجویی واحد لاهیجان معرفی و از خدمات علی اصغر فروتن مسئول سابق این حوزه تقدیر به عمل آمد.
مجید عاشوری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با بیان اینکه در تاریخ پر افتخار انقلاب اسلامی، روزهای وجود دارد که در وقوع انقلاب و برخی روزهای دیگر در تثبیت و تقویت نظام و انقلاب موثر بوده اند، ادامه داد: یوم‌الله ۱۳ آبان از روزهای مبارکی است که هم در وقوع و هم تقویت انقلاب موثر بوده و هم قبل از انقلاب و هم بعد از آن موجب سرآغاز تحولات عظیمی در کشور شده است.
وی با بیان اینکه وجود پسوند اسلامیت در دانشگاه آزاد اسلامی، مسئولیت همگان را سنگین تر می سازد، ادامه داد: در دوران مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی، مأموریتهای اجتماعی و فرهنگی ویژه ای به این دانشگاه محول شده است و پیوند تعهد و تخصص از مهترین این ماموریت ها می باشد.
عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، با بیان اینکه، انتظار از دانشگاه آزاد اسلامی آن است که در تعلیم و تربیت دانشجویان امروز به عنوان آینده سازان آینده کشور بکوشد، ادامه داد: اولویت اصلی در دانشگاه آزاد پرورش مدیران آینده کشور است که همزمان دارای تعهد و تخصص باشد و در این زمینه نقش بسیج دانشجویی بسیار پر رنگ می باشد.
عاشوری با بیان اینکه با مجاهدت ها، ایثارگری‌های و صبر ملت رشید ایران هم اکنون استکبارنمی تواند به دنبال تهاجم و نفوذ نظامی در کشور باشد، ادامه داد: در بعد نظامی استکبار به سرکردگی آمریکا هیچ کاری را نمی تواند انجام دهد و بنابراین به دنبال نفوذ و تهاجم فرهنگی می‌باشد که دغدغه اصلی دلسوزان نظام به ویژه مقام معظم رهبری آن است که در این حوزه نیز دانشگاهها فعال تر از گذشته باشند و نقش پررنگ تری را ایفا نمایند.


محمد مهدی نیازمند، مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان گیلان در این مراسم با بیان اینکه سیزده آبان به نام جنبش دانشجویی در این کشور ثبت شده است، تقارن این مراسم را با بزرگداشت این روز را خجسته دانست و ادامه داد: در مجموعه بسیج دانشجویی به دنبال تربیت نیرو در تراز انقلاب اسلامی باشیم و با شبکه عظیمی که در اختیار بسیج دانشجویی در دانشگاه ها قرار دارد، زمینه آن فراهم است که چنین نیروهایی تربیت شوند که هم آشنا با معارف عمیق دینی، اسلامی و انقلابی بوده و هم در راستای گفتمان امامین انقلاب حرکت نمایند.
وی با بیان این که در سالیان اخیر به ویژه در دولت جدید اثرات تربیت نیروهای انقلابی در حال هویدا شدن است، اظهار داشت: تربیت یافتگان بسیج‌دانشجویی هم اکنون به ویژه در دولت جدید در حال خدمت رسانی می‌باشند و به امید خدا و با تعهد، تقوا و تخصصی که در آنها وجود دارد، شاهد آن باشیم که مشکلات کنونی کشور که هم اکنون گریبان آن هستیم، کاهش پیدا نماید.
نیازمند با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان یکی از چهار قطب اثرگذار بسیج دانشجویی در استان گیلان می باشد، ادامه داد: واحد لاهیجان از گذشته در تربیت نیرو و کادر سازی بسیار موفق بوده و این فضا در این واحد ریل‌گذاری شده است و یکی از اهداف آن باید باشد، که گفتمان انقلاب اسلامی را در قالبی موثر بر بدنه عمومی دانشجویان گسترش داده و فعالیت‌ها و برنامه‌های جذابی را در این زمینه طراحی نماییم.
وی با بیان اینکه با تجربه‌ای که از دوران کرونایی و کار در فضای مجازی کسب کرده ایم و با توجه به بازگشایی قریب الوقوع مراکز و دانشگاه‌ها، می‌توان شاهد تحول عظیمی را در این حوزه باشیم، از مسئولان بسیج دانشجویی فعالیت بیشتر در استفاده از این ظرفیت ها را خواستار شد.


در پایان نیز مجید جعفری، دانشجوی حقوق دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان مسئول بسیج دانشجویی واحد معرفی و از زحمات علی اصغر فروتن در زمان تصدی خود در این مسئولیت تقدیر به عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *