استاندار گیلان : ساخت ویلاهای لاکچری فرهنگ روستا را نابود می‌کند

استاندار گیلان : ساخت ویلاهای لاکچری فرهنگ روستا را نابود می‌کند

استاندار گیلان با اشاره به اینکه نباید با ساختن ویلاهای لاکچری فرهنگ روستا را نابود کنیم، گفت: بازنگری و اصلاح طرح هادی باید در اسرع وقت انجام شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت ، اسدالله عباسی بعد از ظهر پنج شنبه در همایش روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در سالن غدیر استانداری گیلان با بیان اینکه دهیاران از بافت فرهنگی روستاها حمایت می‌کنند، اظهار کرد: تمامی برنامه‌های دهیاران باید پیوست پژوهشی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه ایجاد نشاط روستایی از وظایف دهیاران است، افزود: آپارتمان نشینی و ساخت ساختمان‌های چند طبقه در روستاها محل اشکال است و در صورت برخورد با تخلفات تمام دست اندرکاران مربوطه را عزل می‌کنم.

استاندار گیلان با بیان اینکه نباید با ساختن ویلاهای لاکچری فرهنگ روستا را نابود کنیم و روستاییان را وادار به مهاجرت به شهرها کنیم، عنوان کرد: بازنگری و اصلاح طرح هادی باید در اسرع وقت انجام و برای این منظور از نخبگان، فرمانداران و بخشداران نظرخواهی شود.

وی افزود: اگر از زمان روی کار آمدن بنده، پروانه‌ای در شهر یا روستایی صادر شده و پس از آن خلاف ثابت شود، تخریب خسارت آن را امضاءکنندگان صدور پروانه‌ها و کسانی که کاغذ بازی کردند باید بپردازند.

عباسی با اشاره به گزارش‌هایی مبنی بر اینکه برخی از صادر کنندگان برای صدور پروانه‌ها افراد را جهت دهی می‌کنند، گفت: دهیاران و بخشداران باید انقلابی و جهادی رفتار کنند چرا که منتخب و نماینده دولت در روستاها و بخش‌ها هستند.

استاندار گیلان با بیان اینکه شهرداران باید اقدام به جذب سرمایه گذاری برای درآمد پایدار داشته باشند و ما نیز به آنها امکانات و تسهیلات می‌دهیم، افزود: اگر تنها متکی به درآمدهای عادی باشید نمی‌توانید با دست باز مدیریت کنید.

وی با تاکید بر رفع مشکلات اینترنت در روستاها تصریح کرد: تقویت و نصب کابل‌های خودنگهدار در کنار اعمال مدیریت مصرف و صرفه جویی را در دستور کار قرار دهید.

استاندار گیلان با بیان اینکه از فرمانداران درخواست دارم که دهیاران و شهرداران نمونه در مدیریت پسماند را انتخاب و معرفی کنند، بیان کرد: بدون تفکیک زباله از مبدا قادر به مدیریت پسماند نخواهیم بود لذا باید این فرهنگ بین مردم جا بیفتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *