خرید تضمینی چای و تولید با کیفیت تر و تولید کیفی چای ایرانی

چای لاهیجان

رئیس سازمان چای کشور به اعطای ۵۳۰ میلیارد ریال تسهیلات به چایکاران و صاحبان کارخانه‌های چای در سال ۹۹ اشاره و تصریح کرد: هدف از این اقدامات حمایتی افزایش سهم بازار داخلی از چای ایرانی است.

حبیب جهانساز روز جمعه در گفتگو با خبرنگار لیالستان با بیان اینکه سازمان چای کشور آمادگی کامل جهت خرید تضمینی برگ سبز چای را دارد، افزود: سیاست سازمان چای کشور در سال جدید خرید تضمینی برگ سبز با کیفیت تر و تولید کیفی چای خشک می باشد.

وی با بیان این که  امیدواریم با توجه به این اقدامات با افزایش کیفی و کمی چای سهم بیشتری از بازار داخلی را به خود اختصاص دهیم خاطرنشان کرد: در این زمینه تمام دست اندرکاران این حوزه باید در کنار یکدیگر و در تحقق این امر گام بردارند.

رئیس سازمان چای کشور به همکاری مدیران کارخانجات با ناظران این سازمان به منظور خرید برگ سبز چای با کیفیت تاکید و اضافه کرد: در سال جاری دفترچه های چایکاری بصورت الکترونیکی صادر می شود.

جهانساز از چایکاران خواست تا در زمان باقیمانده با مراجعه به سایت سازمان چای کشور نسبت به دریافت دفترچه های الکترونیک چایکاری اقدام نمایند تا در موقع تحویل برگ سبز به کارخانجات با مشکل روبرو نشوند.

وی افزود: نرخ خرید تضمینی هر کیلوگرم برگ سبز چای درجه یک امسال ۶ هزار و ۶۹۰ تومان و درجه دو، ۴ هزار و ۷۸۱ تومان اعلام شده است.

رئیس سازمان چای کشور با اشاره به اینکه برداشت برگ سبز چای هر ساله در سه چین بهاره ، تابستانه و پاییزه صورت می گیرد، گفت: چین بهاره از اوایل اردیبهشت ماه، تابستانه از نیمه دوم خردادماه و چین پاییزه در شهریور شروع و تا پایان مهرماه انجام می شود.

استان های گیلان و مازندران، ۵۵ هزار چایکار دارد. باغهای چای در استان های گیلان و مازندران ۲۶ هزار هکتار است که میزان زیرکشت هر سال متفاوت است.۹۰ درصد باغهای چای در استان گیلان و ۱۰ درصد در استان مازندران قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *