بازدید سرزده رئیس کل دادگستری استان گیلان از لاهیجان / از جزیره خواری و تغییر کاربری تا کوه خواری

بازدید سرزده رئیس کل دادگستری استان گیلان از لاهیجان / از جزیره خواری و تغییر کاربری تا کوه خواری

رئیس کل دادگستری استان گیلان به همراه تعدادی از مسئولان قضایی از مشکلات و مطالبات مطرح شده شهروندان لاهیجان و همچنین تعدادی از ساخت و سازهای غیر مجاز در شهرستان لاهیجان بازدید کرد.

به گزارش رسانه خبری لیالستان ، حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان به همراه تعدادی از مسئولان قضایی از مطالباتی که پیش تر توسط اهالی منطقه یاسر مطرح شد و همچنین تعدادی از ساخت و سازهای غیر مجاز در شهرستان لاهیجان بازدید کرد.

حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان ضمن بازدید میدانی از منطقه یاسر و نخجیرکلایه اظهار داشت: این منطقه یک الگو شد برای جاهای دیگه که میتوان کار انجام شود ، سال های سال بود که این وضعیت غیرقابل تحمل در متطقه نخجیرکلایه وجود داشت و در محله های دیگر هم آلودگی ها وجود دارد و امیدواریم به زودی برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه سال های سال بود که مردم منطقه در حال تحمل بوی بد بودند افزود: من روزی که آمدم خیلی ناراحت شدم که مردم با این وضعیت بوی بد در این مکان زندگی می کنند و هیچ اعتنایی نشده بود و این در ظرف مدت کوتاهی حل شد و حتما نسبت به این مسائل توجه کنیم و با وجود پیگیری مسئولین ، مردم نسبت به مردم دلگرم می شوند و امید ایجاد می شود.

حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی همه این مشکلات فقط مربوط به اعتبارات ندانست و گفت: بسیاری از مشکلات را حتی اگر اعتبار وجود داشته باشد ولی مدیریت نباشد کاری پیش نخواهد رفت ، امروز اگر هزاران میلیارد اعتبار هم اختصاص داده شود و مدیریت نباشد همه هزینه ها هدر رفت خواهد شد ، پس میطلبد که اگر اعتباری تخصیص داده شود ، باید توان و جدیت خودمان را ده ها برابر کنیم.

وی با خطاب با مسئولین شهرستانی و با اشاره به همت بیشتر گفت : خودتان مشکلات را بررسی کنید ، نگذارید برای ما گزارش ارسال شود ، شکایت کنند و پرونده قضایی شود و بعد از پرونده قضایی ، کیفری شود و تعقیب شود و قبل از شکایت شاکی خودتان این مسائل را انجام دهید.

وی با اشاره به اینکه آسفالت منطقه یاسر و نخجیرکلایه در شان مردم نیست افزود : من در حال آمدن دیدم که اصلا زباله ها ساماندهی نشده بود و وضعیت نامناسبی در منطقه وجود دارد و به دادستان لاهیجان گفته شد که جلسه ای گذاشته شود در مورد زباله های این منطقه یاسر که این مشکل برای همیشه رفع شود و کوتاه مدت نباشد بررسی شود که بر عهده شهر یا بر عهده روستا است.

رئیس کل دادگستری استان گیلان پس از بررسی منطقه شیخ زاهد لاهیجان گفت : اصلا نحوه واگذاری زمینی که در این منطقه واگذار شده است کاملا اشتباه است ، حتما بررسی می شود که چه کسی این قرار داد را بسته است و چرا ضوابط رعایت نشده است و چرا بخش حقوقی وارد نشده و به ما دادخواست ارائه نشده و یک پرونده کیفری تشکیل داده شود .

حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی با اشاره به اینکه زمینی در منطقه شیخ زاهد که میلبارد ها تومان ارزش دارد و شخصی آمده هیچ مبلغی را پرداخت نکرده و صاحب این ملک شده است افزود : این غیر از فساد نیست ، تبانی هایی است که وجود داشته و هیچ تشریفاتی را طی نکرده و مالک سرمایه و ثروتی شده که در برابر مقاومت هم می کند، پرونده کیفری اش را تشکیل خواهیم داد و انجام خواهیم داد .

وی پس از مشاهده زمینی در منطقه شیرخ زاهد لاهیجان که خارج از منطقه مسکونی تغییر کاربری و محصور شده است گفت : شهردار لاهیجان می گوید این منطقه خارج از محدوده است و از جهاد کشاورزی باید بخواهیم که چرا اقدام نکرده است و جهاد باید راسا اقدام کند و تا فردا بایسیتی توسط جهاد انجام شود.

حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی با اشاره به معدن سنگ دیزبن و لیالستان و برداشت غیرقانونی در این منطقه افزود : ما دیروز جلوی برداشت از این معدن را گرفتیم و دیروز جلسه که ای که داشتیم قرار شد از رودبار بیاورند و آن منطقه دست نخورد .

رئیس کل دادگستری استان گیلان پس از بازدید از جزیره استخر لاهیجان نیز پس از شنیدن حرف های شهرداری لاهیجان و کسانی که ادعای مالکیت جزیره را دارند پیگیری این پرونده را در دستور کار قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *