گفتگو اختصاصی با دبیر هیات کاراته و آخرین وضعیت کاراته گیلان

به گفته سرپرست دبیری هیات کاراته گیلان کسب ۷ مدال در بخش پسران و دو مدال در بخش دختران در مرحله دوم سومین دوره لیگ کاراته وان ایران  و همچنین کسب چهار مدال طلا در بخش پسران و یک مدال طلا و دو برنز  کاراته کاهای دختر گیلانی در سومین مرحله سومین دوره لیگ کاراته وان ایران از جمله موفقیت های هیات کاراته گیلان می باشد.

گفتگو اختصاصی با دبیر هیات کاراته و آخرین وضعیت کاراته گیلان

شاهرخ حسین زاده سرپرست دبیری هیات کاراته استان گیلان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار لیالستان با اشاره به افتخارات کسب شده کاراته گیلان در سال جاری گفت : کاراته استان گیلان بر اساس هدف های تعیین شده در برنامه ی راهبردی خود ، به روند و مسیر رشد ادامه می دهد و در زمینه کشف استعدادها و پرورش و ارتقای ورزشکاران در رده های سنی پایه تلاش های خوبی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه تیم های منتخب هیات کاراته گیلان توانسته اند ، ورزشکاران مستعدی را به میادین رقابت ها عرضه کنند ،عنوان کرد : بر طبق برنامه ریزی هایی که در طی چند سال اخیر صورت گرفت ، در رده های سنی مختلف تیم های منتخب تشکیل گردید که همگی از بهترین های کاراته استان چه در بخش بانوان و چه آقایان بودند و مربیان ابن تیم ها نیز تعیین گردید و به تمرینات مستمر برای آماده سازی کاراته کاها برای رقابت های مهم پرداختند.

حسین زاده با اشاره به تلاش های انجام شده افزود : ماحصل این تلاش ها خوشبختانه در مسابقات کشوری ، کاراته وان و سایر میادین رقابت مشخص شد و همچنان این کوشش ها ادامه دارد.

وی به دستاوردهای کاراته کاهای گیلانی از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا کنون اشاره کرد و گفت : ‌کسب ۷ مدال در بخش پسران و دو مدال در بخش دختران در مرحله دوم سومین دوره لیگ کاراته وان ایران  و همچنین کسب چهار مدال طلا در بخش پسران و یک مدال طلا و دو برنز  کاراته کاهای دختر گیلانی در سومین مرحله سومین دوره لیگ کاراته وان ایران از جمله موفقیت های هیات کاراته گیلان می باشد.

وی با اشاره به درخشش بانوان گیلانی گفت : کسب یک مدال طلا و یک برنز در بخش پسران و همچنین یک مدال برنز در بخش دختران مسابقات برترین برترین های کشور نیز از دیگر این موفقیت ها می باشد .

وی با اشاره به درخشش ورزشکاران گیلانی در سطح جهان افزود : مدال برنز رقابت های کشورهای اسلامی و نقره کاراته وان باکو توسط سارا بهمنیار بانوی المپیکی گیلانی، مدال برنز المیپک ناشنوایان توسط کامران رضایی نژاد نیز از جمله رخدادهایی است که در سال‌جاری به وقوع پیوست و انتخاب خانم هنگامه بی غم در وزن ۶۸_ بانوان جهت اعزام به مسابقات جهانی رده سنی امید ، آقای سورنا بهزاد در وزن ۷۰+ نوجوانان جهت اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا و مدال برنز آقای محمدرضا گیلان پور در رقابتهای کاراته وان ترکیه و انتخاب آقای مهدی رحیمی نژاد جهت اعزام به رقابتهای جهانی دانشجویان از آخرین دستاورد های کاراته کاهای استان گیلان در سال ۱۴۰۱ این هیات می باشد.

حسین زاده با اشاره به نقش مربیان سازنده گیلان گفت : سرکار خانم فاطمه قاسمی با پرورش خانمها بهمنیار و بی غم ، مازیار فریدخمامی با پرورش الیاس محمد زاده ، حمیدرضا سلیمی قهرمانانی مانند محمدرضا گیلان پور ،محمدمهدی قاهری،محسن صفری نژاد و فرزام صادقی،مصطفی باقری با معرفی آویشن باقری ،محمدقاسمی با مهدی رحیمی نژاد و امیرحسین سهرابی ، بهرنگ بهزاد با معرفی سورنا بهزاد ، حسین زرح با کامران رضایی نژاد و رضا یعقوبی ، امیر پورمحمد با معرفی قهرمانانی مانند ابوالفضل صفری نژاد و مهدی کاظمی،اسماعیل خوشنگار با معرفی اميدرضا درویش طلب ،مجتبی بنی یعقوب با معرفی علی نوروزی و خانم آمنه ذکاله با معرفی زهرا ابراهیمی و آتنا محبوب بشری در رقابت‌های مهم داخلی و خارجی اشاره کرد.

ایشان با توجه به نتایج درخشان کسب شده سالهای اخیر کاراته گیلان اظهار امیدواری نمودند که بزودی شاهد حضور مربیان موفقی همچون خانمها قاسمی ، ذکاله و آقایان حمیدرضا سلیمی،امیررضا پورمحمد، مصطفی باقری و محمد قاسمی در کادر فنی تیم های ملی کاراته جمهوری اسلامي ایران باشیم.

وی ضمن قدردانی از حمایت های هیات رئیسه هیات کاراته گیلان اظهار داشت: روسای کمیته های هیات کاراته گیلان علی الخصوص کمیته فنی ،مربیان ، استعدادیابی ، داوران ، کمیته برگزاری مسابقات و ارکان اجرایی و اداری هیات کاراته استان گیلان تلاش‌های مستمری را در جهت رشد و ارتقای کاراته در استان گیلان داشته اند.

سرپرست دبیری هیات کاراته گیلان خاطر نشان کرد : روسای هیات های شهرستاني نیز تاثیر بسزایی در گسترش ورزش کاراته در چند سال اخیر در شهرستانها داشته اند که ورزشکارانی را در سطح کشوری و بین المللی به جامعه کاراته معرفی نموده اند.

وی در پایان با اذعان به نقش کلیدی رئیس سابق هیات کاراته استان آقای مزدا صوفی و اقای علیرضا اصلاحی ، سرپرست کنونی بعنوان مدیران ارشد کاراته استان در کسب افتخارات اخیر اشاره نمود و برای موفقیت هرچه بیشتر کاراته استان به همدلی هرچه بیشتر این جامعه پرافتخار تاکید نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *