جشنواره فرهنگی «حیران نگین گیلان» برگزار می شود

جشنواره فرهنگی «حیران نگین گیلان» برگزار می شود

امام جمعه آستارا از برگزاری جشنواره فرهنگی «حیران نگین ایران» در شهرستان مرزی آستارا خبر داد و گفت: حفظ و صیانت از منطقه سرسبز و گردشگرپذیر حیران اهمیت دارد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد باقری ارومی در جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره فرهنگی «حیران نگین ایران» که با همکاری کلیه دستگاه های اجرایی آستارا در این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: براساس مصوبه شورای فرهنگ عمومی آستارا و برنامه ریزی های انجام شده این جشنواره در اواخر اردیبهشت سال جاری و همزمان با هفته میراث فرهنگی در محل دهکده گردشگری حیران(تله کابین حیران) آستارا برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه این جشنواره در سال جاری به صورت استانی و در سال های آینده به صورت ملی و منطقه ای برگزار خواهد شد، افزود: برگزاری جشنواره فرهنگی فوق در منطقه حیران آستارا مورد استقبال مسئولان ارشد استانی قرار گرفته است.

امام جمعه آستارا با اشاره به اهمیت حفظ و صیانت از منطقه سرسبز و گردشگرپذیر حیران، بر حفظ زیبایی های منطقه و ارزش گذاری به عرصه های منابع طبیعی و زیست محیطی تاکید کرد و گفت: هدف از برگزاری این جشنواره کاهش ایجاد تنش توسط گروه های قوم گرا در مورد منطقه توریستی، طبیعی و تفریحی حیران و تبدیل تهدید و چالش های امنیتی به فرصت فرهنگی است.

حجت الاسلام باقری گفت: جشنواره «حیران نگین ایران» در قالب بخش عکاسی، طراحی، هنرهای تجسمی، نقاشی، شعر، صنایع دستی و آثار فرهنگی، هنری و ادبی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه طراحی پوستر جشنواره در دست اقدام است و به زودی با اطلاع رسانی دبیر خانه جشنواره آثار دریافت و توسط داوران ممتاز داوری خواهد شد، اظهار کرد: ایجاد غرفه های پخت غذاهای محلی آستارا، گیاهان دارویی استان گیلان و اجرای بازی های بومی و محلی با همکاری اداره کل ورزش و جوانان و همچنین برداشت نمادین گیاه دارویی گل گاوزبان از جمله مواردی است که در حاشیه این جشنواره برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *