همدلی به سبک ورزشکاران گیلانی

نیکوکاری زورخانه لاهیجان

نیکوکاری در رزمایش کمک‌های مؤمنانه هرروز بیشتر و پررونق‌تر از گذشته می‌شود و این حماسه پرشکوه در ایران اسلامی که محدود به هیچ صنف و گروه خاصی نیست هرروز بیشتر از روز قبل صحنه‌های جذابی را برای ثبت در تاریخ خلق می‌کنند.

خبرگزاری فارس از لاهیجان، نیکوکاری در رزمایش کمک‌های مؤمنانه هرروز بیشتر و پررونق‌تر از گذشته می‌شود و این حماسه پرشکوه در ایران اسلامی که محدود به هیچ صنف و گروه خاصی نیست هرروز بیشتر از روز قبل صحنه‌های جذابی را برای ثبت در تاریخ خلق می‌کنند.

قلب‌های مهربانی که این روزها در اقصی نقاط این مرز پرگهر در قالب کمک‌های مؤمنانه حماسه عظیمی را خلق می‌کنند که نمی‌توانید نظیر آن را در گوشه‌ای از جهان به این زیبایی بیابید.

این هم‌دلی عظیم کمک‌های مؤمنانه با بیماری منحوس کووید ۱۹ آغاز شد تا قدری از سختی و مشکلات مردم آسیب‌دیده را بکاهد؛ زیرا برخی از هم‌وطنان علاوه بر مشکلات سلامتی با رکود اقتصادی نیز دست‌وپنجه نرم می‌کنند و بروز چنین مشکلاتی باعث اختلال در معیشت برخی خانواده شده است.

مردم شریف ایران اسلامی همواره در مشکلات و سختی‌ها همراه یکدیگر بوده‌اند و همیشه تلاش کردند تا در روزهای سخت یاری گر هم‌وطنان خود باشند و در این راه از هیچ کمکی دریغ نکنند.

اکنون علاوه بر ادامه داشتن این جریان تا زمان شکست کرونا برخی از گروه‌های جهادی، مردمی و ورزشکاران با توجه به آغاز مدارس تلاش کردند که این هم‌دلی‌هایشان را در قالب کمک‌های مؤمنانه با عنوان کوله‌بار عاشقی در سطح دانش آموزان نیازمند بیاورند تا دل این آینده‌های کشورمان را نیز شاد کنند.

یکی از هیأت‌های ورزشی که هم در عرصه مبارزه با کرونا فعال بوده است و هم دغدغه فرهنگی شهرستان را دارد هیأت ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی شهرستان لاهیجان است.

آن‌ها با جمع‌آوری خیرین، ورزشکاران و ورزش دوستان در گود زورخانه با الگوبرداری از امیر مؤمنان (ع) سعی می‌کنند تا ادامه‌دهنده را آن امام بزرگوار باشند و به‌اندازه توان خود دل کودکی نیازمند را شاد کنند.

در میان این هیأت جهادی ورزشی، هستند جوانان و نوجوانانی که در کنار بزرگ‌ترها تمرین هم‌دلی و پهلوانی می‌کنند و از آغاز راه نیکوکار را سرلوحه زندگی خود قرار می‌دهند.

چقدر خوب خواهد شد که فرزندان خود را باتربیت و سبک زندگی اسلامی آشنا کنیم و به‌جای الگوسازی‌های تخیلی، مخرب و نامناسب هالیوودی که دشمن برای فرزندان این سرزمین می‌سازد از داشته‌های خود استفاده کنیم.

رئیس هیأت ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی شهرستان لاهیجان در سخنان خود می‌گفت، «با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر کمک محرومین، جشن گل‌ریزانی با عنوان (کوله‌بار عاشقی) در راستای آغاز سال تحصیلی، تهیّه لوازم‌تحریر برای دانش آموزان بی‌بضاعت، با هماهنگی هیأت پهلوانی استان گیلان و به همت هیأت پهلوانی شهرستان لاهیجان در زورخانه علی ابن ابیطالب (ع) شهرستان لاهیجان با رعایت پروتکل مای بهداشتی انجام دادیم».

به گفته سید علی پور جلالیان، شروع مراسم معنوی و سنت حسنه گل‌ریزان با اجرای ورزش پهلوانی در حضور مسؤولان شهرستان، میهمانان و خیرین انجام پذیرفت، با حمد و سپاس بی‌انتهای خداوند متعال، با توجه به کمک‌های مردم عزیز مبلغ ۱۱ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان جمع‌آوری شد.

فرهنگ‌سازی به سبک ورزشکاران

چقدر زیبا است که همه ورزشکاران و دست اندرکاران ورزش‌های مختلف در سراسر کشور از این سبک حرکات خیرانه و مؤمنانه انجام دهند زیرا همیشه ورزشکاران الگوی بخش وسیعی از جامعه به‌خصوص جوانان و نوجوانان هستند و تأثیر به سزایی در آموزش و رواج فرهنگ ایرانی اسلامی در بین آن‌ها دارد. با این سبک فرهنگ‌سازی علاوه بر شادی دل نیازمندان از هجوم فرهنگ بیگانه به کشور نیز جلوگیری خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *