گیلان در انتظار داور بین المللی فوتبال /داور گیلانی در آکادمی داورانAFC

گیلان در انتظار داور بین المللی فوتبال /داور گیلانی در آکادمی داورانAFC

داور گیلانی در دوره آنلاین و حضوری آکادمی داوران کنفدراسیون فوتبال آسیا حضور خواهند داشت.

به گزارش لیالستان ، با اعلام فدراسیون فوتبال افتتاحیه د‌وره آنلاین آکادمی داوران کنفدراسیون فوتبال آسیا به گزارش خبرگزاری فارس از رشت
صبح دوشنبه ۲۲ فرودین ۱۴۰۱ به صورت آنلاین برگزار می شود که از استان گیلان حامد سیری و غلامرضا ادیبی دیگر داور کشورمان در این دوره حضور خواهند داشت.

این دوره داوری بین المللی آکادمی داوران کنفدراسیون فوتبال آسیا توسط ری الیور از انگلیس تدریس می شود.

دوره های آموزشی آکادمی داوران کنفدراسیون فوتبال آسیا هر ساله برگزار می شود. دو دوره به صورت آنلاین و دو دوره به صورت حضوری خواهد بود.
کار این آکادمی شناخت داوران جوان و با کیفیت و آموزش آنها برای رشد و پیشرفت در سطح آسیا و در ادامه جهان است. به واقع این آکادمی داوران نخبه کشورها را شناسایی و تلاش می کند در یک دوره سه ساله سطح این داوران به بین المللی ارتقاء دهد.
در دوره های گذشته از ایران شاهد حضور داورانی چون امیر عرب براقی بودیم. در دو سال اخیر به بهانه کرونا برگزاری کلاس های آموزشی آکادمی داوران کنفدراسیون فوتبال آسیا متوقف شده بود که بعد از دو سال بار دیگر این آکادمی به کار خود ادامه خواهد داد.

گفتنی است دوره حضوری دو داوری ایرانی در آکادمی داوران کنفدراسیون فوتبال آسیا طی مرداد یا شهریور ماه امسال در شهر کوالالامپور برگزار می شود.
نکته جالب در مورد دو داور ایرانی که هر دو آن ها جزو داوران تحصیلکرده به حساب می آیند. غلامرضا ادیبی در رشته شیمی و حامد سیری داور اهل گیلان در رشته عمران درس خوانده اند.

غلامرضا ادیبی و حامد سیری در سال های اخیر بازی های مهم و متعددی را در رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور سوت زده اند.
به نظر می رسد این دو با پشت سر گذاشتن کلاس های آموزشی کنفدراسیون فوتبال آسیا رفته رفته برای قضاوت در بازی های لیگ برتر مهیا شوند.
پیش از این یکم فرودین ۱۴۰۱ به صورت برخط باحضور حامد سیری داور آینده دار گیلانی و غلامرضا ادیبی از مشهد به مدرسی ری الیور از انگلیس، که مدیریت این پروژه را در ای اف سی بر عهده دارد برگزار شد.
شرکت کنندگان در این کلاس پس از گذراندن موفقیت آمیز این دوره جزو داوران بین‌المللی آسیا قرار خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *