با نسخه های داروی طبیعی با کرونا خداحافظی کنید

با نسخه های داروی طبیعی با کرونا خداحافظی کنید

به گزارش رسانه لیالستان ، احمد بختو و علی لاهیجی از پژوهشگران برتر طب ایرانی اسلامی کشور، در نشست با جمعی از خبرنگاران شهرستان لاهیجان، پیرامون راه های درمان و پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا و مشکلات متعددی که سر راه طلایه داران طب سنتی قرار دارد گفتگو کردند.


علی لاهیجی، بااشاره به اینکه پس از آغاز واکسیناسیون نیز آمار فوتی ها سیر صعودی داشته
افزود : طی یکی دو ماه اخیر نه تنها استقبال مردم به استفاده از داروهای گیاهی افزایش یافته است بلکه بسیاری از پرستاران و پزشکان هم از داروهای گیاهی برای مهار و درمان کرونا استفاده می‌کنند.

یکی از سردمداران درمان و پیشگیری سنتی این بیماری،داروی گیاهی بسیار موثر و مفید بانام (داروی امام کاظم) میباشد. که محتویات نوع تابستانه اش ، شکر سرخ، حلیله سیاه و رازیانه است و نوع زمستانه اش نیز حاوی شکر سرخ هلیله سیاه و مصطکی میباشد.


طبیب بختو نیز با اشاره به هزینه های گزاف درمان ویروس کرونا گفت: وقتی می‌گوییم کرونا فریب بزرگ قرن است، به این معنا نیست که این ویروس وجود ندارد، بلکه منظور این است که با درمان های سنتی و ساده و ارزان تر، مشابه ویروس سرماخوردگی و آنفولانزا قابل پیشگیری و درمان است.
از ابتدای ورود ویروس کرونا نسخه های گزاف و کمیابی به مردم معرفی شد که هیچکدام اثربخشی نداشته و در برخی موارد منجر به مرگ و میر نیز گشته است.

این پژوهشگران طب ایرانی اسلامی در ادامه اظهار داشتند :وقتی به بیماران پس از آزمایشات متعدد می‌گویند درصدی از ریه آلوده و ازبین رفته است، درواقع به این معناست که قسمتی از ریه توسط ویروس کرونا که چرب و سنگین است اشغال شده و با درمان هایی نظیر تزریق آنتی بیوتیک هاو… محل عفونت بیشتر از پیش درگیر می‌شود.

و در ادامه با اشاره به بخور جوش شیرین برای درمان کرونا افزودند:
با ورود ویروس کرونا به ریه محیط ریه اسیدی می شود و ویروس قابلیت تکثیر بیشتری پیدا می‌کند، از آنجایی که جوش شیرین ماده ایست دارای خاصیت بازی، کمک می‌کند محیط ریه قلیایی شده و درمان موثری برای کرونا میباشد.

ایشان در ادامه موارد و نکاتی درخصوص عوارض استفاده مداوم از ماسک که باعث بیماری هایپرکارپی میشود زیرا که ماسک سبب حبس دی اکسید کربن میشود و فرد به جای اکسیژن ، دی اکسید کربن را تنفس میکند ، همچنین ماسک اجازه تنفس عمیق را به افراد نمیدهد که این خود باعث تضعیف کارکرد ریه ها میشود
را متذکر شدند و ادامه دادند: اکسیژنی که خداوند در اختیار ما گذاشته است دارای طبیعتی گرم و تر است ولی دستگاه های اکسیژن مصنوعی، هوای سرد و خشک را وارد ریه های ما می‌کنند، که یکی از دلایل وخامت بیشتر و شاید مرگ بیمارانی که در بیمارستان بستری می‌شود میباشد.

طبیبان علی لاهیجی و احمد بختو در آخر از رسانه ها به دلیل حمایت از این طب ایرانی اسلامی که از حکما بزرگ باستان به یادگار مانده تشکر بعمل آوردند و درخواست حمایت بیشتر از این طب سازگار با انسان و طبیعت را داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *