خسارت بالغ بر ۵۰ میلیارد تومانی سیلاب در گیلان

لینک کوتاه این مطلب : https://liyalestan.ir/exud
خسارت بالغ بر ۵۰ میلیارد تومانی سیلاب در گیلان

مدیرکل مدیریت بحران گیلان، مجموع خسارت وارده به استان در جریان سیل اخیر را بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان دانست و اضافه کرد: بیشتر خسارت ها در حوزه ابنیه راه، تخریب پل و رانش زمین بوده است.

امیر مرادی ، با بیان اینکه در جریان سیل روزهای پنجشنبه و جمعه گذشته ۱۳ شهرستان گیلان درگیر شده بود، اظهار کرد: از شهرستان های رودسر، املش، لنگرود، سیاهکل، رودبار، شفت، فومن، صومعه سرا، رضوانشهر، لاهیجان، تالش، رشت و انزلی گزارش خسارت داشتیم.

وی از درگیر شدن ۸۲ روستا با سیل و طغیان رودخانه خبر داد و تصریح کرد: در این روستاها اکثر راه ها دچار رانش، آب بردگی و آب شستگی شدند.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان، با بیان اینکه ۲۲ پل و آبنما تحت تاثیر سیلاب خسارت دیده است، گفت: سیلاب به گوشواره های پل ها خسارت وارد کرد؛ همچنین ۳۸ واحد مسکونی و یک واحد تجاری آسیب دیده و در ۲۶ نقطه رانش داشتم.

مرادی، با اشاره به تخریب ۳۰ سردهنه کشاورزی در سطح استان، خاطرنشان کرد: ۲۵۰ نفر در سطح استان تحت تاثیر سیل قرار گرفتند که از طریق هلال احمر اقدامات لازم را دریافت کردند.

وی مجموع خسارت وارده به استان در جریان سیل اخیر را بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان دانست و اضافه کرد: بیشتر خسارت ها در حوزه ابنیه راه، تخریب پل و رانش زمین بوده است.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان، با اشاره به اعلام خسارت برآورد شده به وزارت کشور و سازمان مدیریت بحران، بر تسریع در پرداخت اعتبارات تاکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *