کلک رانندگان به پلیس تاثیری ندارد /کنترل دقیق رفتارهای پرخطر رانندگان توسط دوربین‌ها

کلک رانندگان به پلیس و ماجرایش؛ به گزارش لیالستان، رئیس پلیس راه استان گیلان از بکارگیری فن‌آوری و تجهیزات مدرن در رصد ترافیکی جاده‌ها خبر داد و گفت: رفتارهای پرخطر رانندگان توسط دوربین‌های بین راهی ثبت خواهد شد.

سرهنگ جاور صفاری با اعلام این خبر، اظهار داشت: اهمیت و نقش تجهیزات کنترل سرعت در مدیریت ترددهای برون‌شهری، موجب توسعه فن‌آوری و تجهیزات مدرن در رصد ترافیک بین راهی شده است.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت و حساسیت ترددهای جاده‌ای در ایام عید، گفت: به منظور جلوگیری از وقوع سوانح رانندگی، پلیس راه گیلان تمهیدات ترافیکی لازم در این خصوص را اتخاذ و با استفاده از ظرفیت‌ها و تجهیزات ترافیکی که در اختیار دارد، نسبت به کنترل تخلفات حادثه‌ساز و ثبت رفتارهای پرخطر رانندگان توسط دوربین‌های بین راهی اقدام می‌کند.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان گیلان افزود: عامل اصلی تصادفات در اکثر کشورهای جهان‌ عدم رعایت صحیح قوانین راهنمایی و رانندگی است و امروزه در این کشورها به منظور کاهش تلفات و خسارات جاده‌ای، علاوه بر در نظر گرفتن مبالغ بسیار سنگین برای جریمه رانندگان متخلف از فن آوری‌های پیشرفته نیز استفاده می‌شود.

این مقام انتظامی به آمار دریافتی از سامانه رصد محورهای برون شهری گیلان اشاره کرد و اذعان داشت: در سال ۱۴۰۱ برابر اطلاعات بدست آمده از دوربین‌های نصب شده در استان، حدود ۶۲۹ هزار تخلف ثبت و از طریق پیامک به مالکان خودروها ارسال شده است.

سرهنگ صفاری در ادامه به راه‌اندازی ۶۸ دوربین ثبت تخلف فعال در جاده‌های گیلان نیز اشاره کرد و بیان داشت: رفتارهای پرخطر رانندگان، استفاده از تلفن همراه، مخدوش نمودن پلاک، عدم استفاده از کمربند ایمنی و سایر قوانین و مقررات مربوط به رانندگی به صورت شبانه‌روزی توسط دوربین‌های بین راهی ثبت خواهد شد.

وی در پایان با اخطار به رانندگان متخلف خاطرنشان کرد: رصد میزان سرعت خودرو توسط دوربین‌های ثبت تخلف با کنترل هوشمند میانگین شتاب حرکتی کار می‌کند و کاهش میزان سرعت و شتاب غیرمجاز خودرو به محض رویت دوربین‌های نظارتی، تاثیری درعدم ثبت جریمه ندارد لذا توجه به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی برای تردد در طول سفر یک امر ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *