حال نماینده های فوتبال گیلان خوب نیست / صعود فقط روی کاغذ ممکن است

لینک کوتاه این مطلب : https://liyalestan.ir/yrp2

به قلم : بهنام فیروزی

تیم فوتبال شهرداری آستارا در حالی در هفته بیست و نهم لیگ دسته اول کشور به برتری رسید که چوکا به تساوی رضایت داد و ملوان بندر انزلی در مقابل خوشه طلایی ساوه تن به شکست داد.

در بازی های انجام شده از هفته بیست و نهم این مسابقات، تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا با نتیجه ۲ بر صفر برابر قشقایی شیراز به برتری رسید اما تیم های ملوان بندرانزلی و چوکا تالش دیگر نمایندگان گیلان در مجموع موفق شدند یک امتیاز کسب کنند.
تیم فوتبال شهرداری آستارا برخلاف رویه نیم فصل دوم خود در مقابل میهمان خود قشقایی شیراز با نتیجه دو بر صفر پیروز شد تا اندکی خیال هواداران شهر بندری آستارا برای بقا در لیگ دسته یک راحت تر شود ، تیمی که نیم فصل اول مدعی صعود بود و نیم فصل دوم یکی از گزینه های سقوط به لیگ دسته دوم فوتبال ایران.
شهرداری آستارا با ۲۹ بازی و ۳۸ امتیاز در رتبه دوازدهم جدول هجده تیمی لیگ دسته یک فوتبال ایران قرار دارد ، شاید برای تیم تازه لیگ یکی شده آستارا نتیجه خوبی باشد ولی با نتایج نیم فصل اول انتظارات هواداران بسیار بالا رفته است.

اما تیم فوتبال ملوان بندرانزلی دیگر نماینده گیلان در رقابت های لیگ دسته اول کشور در هفته بیست و نهم این مسابقات در دیداری خارج از خانه رو در روی تیم خوشه طلایی ساوه قرار گرفت که در نهایت با ۲ گل مغلوب این تیم شد.
ملوانان که هفته گذشته موفق به پیروزی شده بودند ، مقابل تیم یکدست و خوب خوشه طلایی ساوه مغلوب شدند تا همچنان این تیم نیز در نیمه دوم جدول رده بندی قرار داشته و فاصله اش با تیم های صدر جدولی افزایش یابد و از سوی دیگر این شکست باعث شد تا ملوانان امید چندانی برای صدرنشینی نداشته باشند چون فاصله این تیم با تیمهای صدر جدولی بسیار زیاد است.
شاید روی کاغذ هنوز برای ملوان شانس برای صعود وجود دارد ولی با وجود ده تیم بالای ملوان تا صدر جدول این شانس خیلی دور از انتظار است ولی هیچ چیز در فوتبال غیر ممکن نیست.

چوکا تالش نیز در این هفته در یک بازی شش امتیازی در مقابل نود ارومیه که یک رده از چوکا پایین تر قرار دارد به تساوی دست یافت و در صورت برد میتوانست بقای خود در لیگ یک را تضمین کند.
تیم چوکا که پس از حضور مجدد فرشاد پیوس در این تیم جانی دوباره گرفته است فوتبال روان تری بازی میکند و به آینده امیدوار است ، اما نباید از این نکته بگذریم که آنها در لبه پرتگاه قرار دارند و با کوچک ترین اشتباه میتوانند به فراموش خانه لیگ دو سقوط کنند.

تا پایان هفته بیست و نهم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول کشور، تیم ملوان بندرانزلی با ۳۹ امتیاز در مکان یازدهم ، تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا با کسب ۳۸ امتیاز در مکان دوازدهم و تیم فوتبال چوکا تالش با کسب ۲۹ امتیاز در مکان شانزدهم جدول رده بندی قرار دارند.

در رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور جام آزادگان ، ۱۸ تیم در یک گروه به صورت دوره ای و رفت و برگشت با هم رقابت می کنند که تیم های فوتبال ملوان بندرانزلی ، چوکا تالش و شهرداری بندر آستارا نمایندگان گیلان در این لیگ هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *