تایید صلاحیت ۱۴ هزار و ۷۹۱ داوطلب شوراهای شهر و روستا در گیلان

تایید صلاحیت ۱۴ هزار و ۷۹۱ داوطلب شوراهای شهر و روستا در گیلان

رئیس ستاد انتخابات گیلان گفت: در این دوره از انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا تاکنون صلاحیت یکهزار و ۴۶۱ داوطلب در شهرها و ۱۳ هزار و ۳۳۰ نفر در روستاهای استان تایید شده است.

محمود قاسم نژاد عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای شهرهای استان گیلان در حال حاضر  یکهزار و ۴۶۱ نفر معادل ۸۳.۴ درصد داوطلبان تایید صلاحیت شده اند که  به عنوان نامزد نهایی در انتخابات رقابت می کنند .

وی افزود: در شوراهای اسلامی روستاها نیز  ۱۴ هزار و ۲۱۴ نفر ثبت نام  کرده اند که پس از رسیدگی به تایید صلاحیت ها ۱۳ هزار و ۳۳۰ نفر یعنی بالغ بر ۹۳.۸ درصد افراد در این کارزار انتخاباتی حضور دارند.

رئیس ستاد انتخابات گیلان بیان کرد: از تاریخ ٢٠ خرداد تا ساعت هفت صبح ۲۶ خرداد ماه به مدت هفت روز بر اساس مقررات مربوط به تبلیغات، نامزدها می توانند فعالیت تبلیغاتی داشته باشند.

قاسم نژاد با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی تصریح کرد: کاندیداها باید به لحاظ شرایط کرونایی و هم دستورالعمل های  ابلاغ شده موازین بهداشتی را رعایت کنند و بر اساس مر قانون فعالیت خود را انجام دهند.

به گزارش ایرنا، این دوره از انتخابات یک میلیون و ۹۶۵ هزار و ۶۳۷ نفر در استان واجد شرایط رای دادن هستند.از این تعداد افراد واجد شرایط رای دادن، ۴۰ هزار و ۴۲۰ نفر در استان رای اولی هستند.

در این دوره , انتخابات شوراهای شهر و روستا در ۵۳ شهر با ۲۸۱ کرسی و ۲ هزار و ۱۷۲ روستا با ۶ هزار و ۶۹۴ کرسی برگزار می شود .

سه هزار و ۹۲ شعبه در سراسر استان پیش‌بینی شده که از این تعداد ۲ هزار و ۷۱۴ شعبه ثابت و مابقی سیار است. در شهر رشت انتخابات به صورت الکترونیک برگزار می شود.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی ۲۸ خرداد امسال همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود. گیلان حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *