مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی گیلان برگزار شد

مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی گیلان برگزار شد

دومین مرحله لیگ دوچرخه سواری پیست قهرمانی استان گیلان، با معرفی نفرات برتر در رشت پایان یافت.

این دوره از رقابت ها که در بخش آقایان و در ۲ ماده دور حذفی و کایرین در پیست دوچرخه سواری بین المللی شهید سپهبد قاسم سلیمانی مجموعه ورزشی سردارجنگل رشت برگزار شد ، زبده ترین ورزشکاران این رشته از شهرهای مختلف گیلان در ۲ رده سنی جوانان و بزرگسالان با هم به رقابت پرداختند. 

در پایان این مسابقات که ورزشکارانی از شهرستان های رشت، لاهیجان، صومعه‌سرا، لنگرود، کیاشهر و تیم مهمان کرمانشاه حضور داشتند، در دور حذفی جوانان، میلاد بخشی‌ زاد از منطقه آزاد بندانزلی عنوان نخست و قهرمانی را کسب کرد ، رامین اکبری و محمد مهدی امیری هر ۲ از کرمانشاه به ترتیب دوم و سوم شدند.

همچنین در پایان رقابت های دور حذفی رده سنی بزرگسالان، حسین حسینی اصلی از منطقه آزاد بندانزلی به مقام قهرمانی رسید، محمد پورقدم از همین تیم مقام دوم را به خود اختصاص داد و امیرحسین یعقوبی از کرمانشاه رتبه سوم را کسب کرد.

در پایان رقابت های ماده کایرین نیز که در رده سنی آزاد برگزار شد ، علیرضا شیری از کرمانشاه که به عنوان تیم مهمان در این مسابقات حضور یافته بود ، عنوان قهرمانی را کسب کرد ، میلاد بخشی‌ زاد و پویا حسینی هر ۲ از منطقه آزاد بندرانزلی به ترتیب در مکان های دوم و سوم قرار گرفتند.

در پایان از سوی مسئولان هیات دوچرخه سواری استان گیلان، به نفرات برتر دومین مرحله رقابت های لیگ دوچرخه سواری پیست مردان استان گیلان حکم قهرمانی و جوایزی اهداء شد.

کایرین که واژه ژاپنی و یکی از رشته های سرعتی دوچرخه سواری در پیست محسوب می شود، در مسافت ۲ کیلومتر برگزار می‌شود که دوچرخه‌سواران حدود دوسوم مسیر را پشت سر یک موتورسیکلت حرکت می‌کنند و حق سبقت از آن را ندارند و حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ متر مانده به پایان مسابقه موتورسیکلت از پیست خارج شده و دوچرخه‌سواران سرعت خود را افزایش داده و رقابت شدیدی را برای پیروزی در مسابقه برگزار می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *