انتصابات فامیلی در فدراسیون فوتبال / میثاقی پته خانواده افشاریان را روی آب ریخت + فیلم

کد خبر ۵۹۳۲۴۸۷

انواع انتصابات فامیلی در فدراسیون فوتبال ایران

انتصابات فامیلی در فوتبال ایران یک مشکل قدیمی و تکراری است که همواره مورد انتقاد قرار گرفته است. این انتصابات، علاوه بر اینکه باعث بروز مشکلاتی در مدیریت فدراسیون فوتبال شده اند، باعث بی اعتمادی مردم به این نهاد نیز شده اند.

انتصابات فامیلی در فدراسیون ایران را می توان به دو دسته کلی تقسیم کرد:

  • انتصابات مستقیم: در این نوع انتصابات، فردی به دلیل رابطه فامیلی با یکی از اعضای هیات رئیسه یا رئیس فدراسیون فوتبال، به یک سمت مدیریتی در فدراسیون منصوب می شود. برای مثال، در سال ۱۴۰۲، سیامک عزیزی خادم، پسرعموی شهاب الدین عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال، به عنوان رئیس دپارتمان آی تی فدراسیون فوتبال منصوب شد.

عواقب انتصابات فامیلی در فدراسیون ایران

انتصابات فامیلی در فدراسیون فوتبال ایران، عواقب مختلفی را به همراه داشته است. از جمله این عواقب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ضعف مدیریتی: انتصابات فامیلی، اغلب باعث ضعف مدیریتی در فدراسیون فوتبال می شود. این امر به دلیل این است که افرادی که به دلیل رابطه فامیلی به یک سمت مدیریتی منصوب می شوند، ممکن است از صلاحیت و تجربه لازم برای تصدی آن سمت برخوردار نباشند.
  • فساد مالی: انتصابات فامیلی، می تواند زمینه ساز فساد مالی در فدراسیون فوتبال شود. این امر به دلیل این است که افرادی که به دلیل رابطه فامیلی به یک سمت مدیریتی منصوب می شوند، ممکن است از اختیارات خود برای سوء استفاده مالی استفاده کنند.
  • بی اعتمادی مردم: انتصابات فامیلی، باعث بی اعتمادی مردم به فدراسیون فوتبال می شود. این امر به دلیل این است که مردم معتقدند که در فدراسیون فوتبال، شایسته سالاری رعایت نمی شود و افراد تنها به دلیل رابطه فامیلی به سمت های مدیریتی منصوب می شوند.

راهکارهای مقابله با انتصابات فامیلی در فوتبال ایران

برای مقابله با انتصابات فامیلی در فوتبال ایران، می توان اقدامات زیر را انجام داد:

  • تصویب قوانین و مقررات سخت گیرانه: دولت و مجلس شورای اسلامی باید قوانین و مقررات سخت گیرانه ای را برای مقابله با انتصابات فامیلی در فدراسیون فوتبال تصویب کنند. این قوانین باید به گونه ای باشند که امکان انتصاب افراد به دلیل رابطه فامیلی را به حداقل برسانند.
  • ایجاد سازوکارهای نظارتی: دولت و مجلس شورای اسلامی باید سازوکارهای نظارتی مناسبی را برای نظارت بر انتصابات در فدراسیون فوتبال ایجاد کنند. این سازوکارها باید به گونه ای باشند که امکان نظارت بر انتصابات و جلوگیری از انتصابات فامیلی را فراهم کنند.
  • افزایش آگاهی عمومی: دولت و نهادهای فرهنگی باید برای افزایش آگاهی عمومی در مورد عواقب انتصابات فامیلی تلاش کنند. این امر می تواند به کاهش حمایت مردم از انتصابات فامیلی کمک کند.

نتیجه گیری

انتصابات فامیلی در  ایران، یک مشکل جدی است که باید با آن مقابله شود. این انتصابات، علاوه بر اینکه باعث بروز مشکلاتی در مدیریت فدراسیون فوتبال شده اند، باعث بی اعتمادی مردم به این نهاد نیز شده اند. برای مقابله با انتصابات فامیلی در فوتبال ایران، باید اقداماتی از سوی دولت و مجلس شورای اسلامی انجام شود.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *