بررسی مشکلات زیست محیطی شرق گیلان

لینک کوتاه این مطلب : https://liyalestan.ir/n0of

رئیس کل دادگستری با حضور در شهرستان‌های آستانه اشرفیه و لاهیجان ۲ معضل زیست محیطی گیلان را بررسی کرد.

حجت الاسلام والمسلمین خلیلی ابتدا به محل انباشت زباله آستانه اشرفیه در روستای کشل آزادسرا رفت و از نزدیک مشکل را بررسی و با اهالی روستا و مسئولان منطقه گفتگو کرد.

در این روستا که در ۱۰۰متری رودخانه سفیدرود قرار دارد روزانه بیش از ۵۰تُن زباله شهر آستانه اشرفیه به روش غیراصولی انباشت می‌شود که باعث آزار مردم این روستا شده است.

رئیس کل دادگستری در پایان این بازدید دستور داد نشست بررسی این موضوع با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و نمایندگان مردم روستای کشل در دادگستری گیلان برگزارشود تا راهکار‌های اجرایی برای رفع این معضل اتخاذ شود.

رئیس کل دادگستری گیلان در ادامه به لاهیجان رفت تا از نزدیک مشکلات تصفیه خانه شهرک صنعتی این شهرستان را بررسی کند.

دادستان لاهیجان در حاشیه بازدید رئیس کل دادگستری گیلان از تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی این شهرستان گفت: با توجه به آلودگی مربوط به فاضلاب شهرک صنعتی لاهیجان و آثار سوء زیست محیطی و خطرات جانی و مالی ناشی از آلودگی صنعتی فاضلاب که بدون انجام فرآیند تصفیه با طی مسیری نهایتاً به رودخانه متصل می‌شد، پرونده قضایی تشکیل شد و در این بازدید طبق تعهدات به عمل آمده از ناحیه متولی امر مقرر شد در مدت یک ماه آینده نسبت به راه اندازی کامل طرح نیمه تمام تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی اقدام شود.

ابراهیم انصاری با بیان اینکه مدیران واحد‌ها و کارخانجات شهرک صنعتی لاهیجان مکلف خواهند بود تصفیه خانه داخلی خود را فعال کنند افزود: هر کارخانه‌ای که در این باره اقدام نکند برای حفظ سلامتی مردم آن کارخانه تعطیل خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *