دست های پنهانی برای تحت شعاع قرار دادن سفر رئیس جمهور / گیلان همیشه قربانی سفرهای بزرگ می شود

دست های پنهانی برای تحت شعاع قرار دادن سفر رئیس جمهور / گیلان همیشه قربانی سفرهای بزرگ می شود

حجت الاسلام سید جواد سلیمانی با اشاره به سفر رئیس جمهور گفت : در آستانه سفر ریاست محترم جمهور به استان گیلان هستیم قصه تلخ سفر آقای رئیسی بر می‌گردد به دست های پنهانی که متاسفانه در استان ما و در پایتخت برای تحت الشعاع قرار دادن این سفر نقشه هایی کشیدند.

به گزارش لیالستان ، حجت الاسلام سلیمانی در جمع علما گیلان حوزه علمیه قم ضمن تشکر از مجموعه علما و روحانیون مقیم قم با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به جهاد تبیین گفتند: در استان گیلان فشارهای اقتصادی و ناکارآمدی های داخلی باعث شده که آن مهارت روز آمد ودر واقع محتوای کارآمد را برای انقلاب اسلامی و روشن نگه داشتن این چراغ فروزان نداشته باشیم.

ایشان در ادامه با بیان اینکه نیاز به یک خودآگاهی داریم حداقل در استان گیلان داریم اشاره کردند، امروزه طیف عظیمی از مردم آگاهی دارند اما به پای این آگاهی وای نمی ایستند.

حجت الاسلام سلیمانی یکی از بهترین ابزار برای یگانه کردن مردم با آگاهی های انقلاب و ولایت را تریبون نماز جمعه دانست و گفت: متاسفانه بعد سالها هنوز نتوانستیم در گیلان یک مدل واحد فکری ارائه بدهیم و برای کار فرهنگی دور هم جمع شویم. باید از ظرفیت تریبون نماز جمعه استفاده شود.

ایشان با اشاره به اینکه امام جمعه به هیچ وجه جناح محور نیست، گفت: در شهر هایی که حضور داشتم سعی کردم از همه طیف جوانان استفاده کنم و نشان دادم که امام جمعه، امام همه جامعه هست و نه طیف خاص که این موضوع باعث شد خیلی از دوگانگی های کاذب و اختلافات در شهر ها حذف بشه.

ایشان در میدان بودن را یکی از وظایف اصلی ائمه جمعه دانست و گفت: امام باید جمعه نه به عنوان ناظر بیرونی بلکه به عنوان شاهد با اغشار مختلف مردم حرکت کند، درد های مردم را شناسایی کند، نماز جمعه بشود نمازی که محل حل مشکلات مردم است، احساس من این است که ما به سمت حکمرانی اسلامی پیش خواهیم رفت.

ایشان گریزی به وظایف یک امام جمعه زد و گفت: امام جمعه قدرت اجرایی و نظارتی ندارد و فقط مطالبات ما از مسئولان این است که به درد مردم رسيدگي کنند. امام جمعه حقگو و مطالبه گر نباید دستش زیر ساطور کسی باشد.

امروز در لاهیجان نفوذ شبکه امامت در اقشار مردم آنقدر زیاد شده که الحمدالله در فضاها و مکان های مختلف شهر با استقبال کم نظیر مردم رو به رو می‌شویم، من همین اندازه که مردم را نسبت به اقامه نماز توجه بدهم خیلی خوشحالم و همین را در کارنامه امامت خودم لحاظ میکنم که توانستم در بین مردم و حتی کسانی که شاید دین گریز هستند الحمدالله یک آشتی ایجاد کنیم و امیدوارم بتوانیم این موضوع را جا بیاندازیم که مردم این لباس را از سواستفاده گرها جدا بدانند و خوشحالم که امروز اگر در خیابان راه میروم کسی که حوصله ای از دین ندارد بتوانم با دیدن یا رفتار من جلوی دهان خودش را بگیرد و حداقل بگوید حاج آقا این حرفات حرفای خوبیه و خوشحالم توانستم به این روند ادامه بدهم.

ایشان در ادامه گفتند :از این کانون اندیشمند خواهشمندم حقیر را یاری کنید و حتما به نگاهکلان شما نیاز دارم .
امروز شبکه امامت اون شبکه مورد انتظار نیست و ما باید اعتراف کنیم و حقیقتا با آمدن آقای حاج علی اکبری تحولاتی خوبی افتاده اما هنوز هستند کسانی در تیم که نگاهشون از بالا به پایین است و نگاهشون به امام جمعه مثل یک کارمند است.

ایشان با اشاره به شکاف ایجاد شده بین برخی از جوانان حزب الهی و نماز جمعه، گفت: با توجه به اتفاقات اخیر و عزل حاج آقا لواسانی و اون شتاب زدگی، یک مقداری بین جوانان حزب الهی و شبکه امامت، ترک و شکاف به وجود آمد. متاسفانه امروز کلی گویی ها بر روشنگری و ورود به مصادیق فساد اولویت دارد.

ایشان به قدرت تریبون نماز جمعه اشاره کرد و گفت: باید از این جایگاه برای حل مشکلات مردم و مقابله با بی عدالتی استفاده شود، در لاهیجان در مسئله کوهخواری و جلوگیری از حکم تخلیه خانه یک خانواده کمیته امدادی ما ورود کردیم و جلوگیری شد، قدرت تریبون نماز جمعه خوب است اگر استفاده درست شود و متاسفانه بعضی ها قدر آن را نمی‌دانند و البته ما وابستگی به جایگاه نداریم. چه لاهیجان باشم و چه نباشم و چه امام جمعه باشم و نباشم همین راه رو ادامه میدهیم و صدای مردم خواهم بود.

وی با اشاره به سفر رئیس جمهور گفت : در آستانه سفر ریاست محترم جمهور به استان گیلان هستیم قصه تلخ سفر آقای رئیسی بر می‌گردد به دست های پنهانی که متاسفانه در استان ما و در پایتخت برای تحت الشعاع قرار دادن این سفر نقشه هایی کشیدند، قرار بود پنجشنبه صبح بیایند و سفرشان تا پاسی از شب جمعه ادامه داشته باشد اما به یکباره همه مسیر ها بسته شد و ایشان ۹ صبح میایند برای گیلان و غروب هم برمی‌گردند یعنی کمتر از ۱۲ ساعت،
حقیقتا گیلان همیشه قربانی سفر های بزرگ قرار گرفته و ما بخاطر همین دغدغه داریم انتصابات خوبی در گیلان صورت نگرفت بدون تعارف ابقاعات خوبی شکل نگرفت و دغدغه کار نیست و انصافا این حرف ها باید به گوش آقای رئیسی برسد.

وی با اشاره به تلاش برخی برای حصور نیافتن رئیس جمهور در گیلان گفت :این به نظر می‌رسد کار دارد به جای خوبی پیش نمی‌رود مردم هم همانطور که دوستان فرمودند اینقدر درد معیشت زیاد است. بعضی افراد تمام تلاششان را کردند که آقای رئیسی نیاید اما امروز دارند پست می‌گیرند و بر مردم حاکم شده اند و در حال دستور دادن هستند به هر حال ما امیدداریم به عملکرد آقای رئیسی اما خیلی ها هستند پشت پرده که اجازه نمی‌دهد این سفر سفر پر خیر و برکتی باشد و این دغدغه هست مطرح هم شد البته به تعبیر دوستان شاید یک دست صدا ندارد.

خلاصه حرف ما خطاب به رییس محترم جمهور این بوده و گفتیم آقای رئیسی دارید تشریف میارید ببینید اوضاع گیلان رو بیاید ببینید مردم چقدر در سختی هستند ببینید انتصابات انتصابات خوبی نیست و بعضی از مدیران کل در و قواره یک کارمند نیستند، بعضی از دوستان ایراد می‌گیرند و می‌گویند شما دولت آقای روحانی منتقد بودی دولت آقای رئیسی هم داری میزنی تو جاده خاکی من گفتم آنجا که تریبون تریبون جناح و شخص خاصی نیست. حقیقتا باید فرصت داد این دولت انقلابی را حمایت کرد اما احساس می‌شود که اوضاع گیلان جوری نشان داده می‌شود که آقای رئیسی خیالش راحت باشد .

وی با اشاره به لغو سفر رئیس جمهور به گیلان گفت :حتی خبر ها هاکی از آن بود که سفر آقای رئیسی بخاطر تجمعات امکان لغو دارد، من دو هفته پیش از معلم ها حمایت کردم چون تجمع قانونی بود اینها یک گروه آمدند پیش من برای تشکر از اینها خواستم در آستانه سفر آقای رئیسی از تجمع پرهیز کنید گفتند چون از ما حمایت کردید ما میمانیم آقای رئیسی برود بعد اما شما صدای ما باشید در جلسات به ایشان بگویید که وضعیت چطور است حوادث حوادث بدی است اگر رخ بدهند واقعا اوضاع آبستن یک سری حوادث هست ضد انقلاب هم در این جنگ دارد کار میکند امیدوارم که این دغدغه ای که من با عزیزان مطرح کردم دوستان به ما کمک بکنند واقعا کار کار سختی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *