ابراهیم مهربان : کار کردن در جای جای کشتی برای من لذتبخش است

مهربان افتخار کشتی ایران و گیلان میهمان برنامه دایره طلایی بود

ابراهیم مهربان : کار کردن در جای جای کشتی برای من لذتبخش است

ابراهیم مهربان در مورد ملحق شدنش به کادر اجرایی فدراسیون کشتی بعد از مربیگری در المپیک توکیو اظهار داشت: من قبل از اینکه به عرصه مربیگری ورود کنم در عرصه اجرایی و مدیریتی وارد شده بودم، البته نه خیلی در سطح کلان، اما سال ۸۰ رئیس اداره تربیت بدنی شهرستان لاهیجان شدم و در ادامه نیز ریاست هیئت کشتی استان گیلان، مدیریت ورزش شهرداری یکی از مناطق و همچنین ریاست و عضویت در شورای شهر لاهیجان را برعهده داشتم و سپس وارد کادرفنی تیم ملی نوجوانان و بعد هم برگسالان شدم.

وی ادامه داد: کار کردن در جای جای کشتی برای من لذتبخش است چیزی که خودم علاقمند به آن بودم در کنار اینکه افتخار بزرگی است در حوزه فنی کار کنم، نوشتن بوده است.

مهربان در مورد تیم‌های ملی اعزامی به مسابقات جهانی نروژ عنوان کرد: بعد از المپیک هر دو تیم ما استراحت کوتاهی داشتند و اکنون در اردوی سوم خود به سر می‌برند. ابتدا تیم آزاد به مسابقات اعزام می‌شود و از روز دهم مهر ماه روی تشک خواهند رفت و در فاصله چند روز کشتی فرنگی ما از ۱۵ مهر مسابقاتش را در نروژ آغاز می‌کند.

دبیر فدراسیون کشتی با اشاره به برگزاری مسابقات کشوری نونهالان در روز‌های آینده گفت: یکی از کار‌ها و وظایف فدراسیون کشتی پرداختن به کشتی پایه است. با توجه به حساسیت رئیس فدراسیون در کشتی نونهالان، ما میزبانی مسابقات قهرمانی نونهالان کشور در آزاد را به الیگودرز دادیم که رقابت‌ها ۸ و ۹ مهر آنجا برگزار می‌شود و هفته بعدش نیز مسابقات فرنگی را در کوهدشت داریم.

وی با تاکید بر اینکه وزن کم کردن جزو خطوط قرمز فدراسیون کشتی است، اضافه کرد: اینقدر این مسئله برای فدراسیون مهم است که بعد از ارسال بخش نامه به هیئت ها، رئیس فدراسیون ابلاغیه به استان‌ها زد و تاکید کرد که اگر احساس شود مربی شاگردش را به سمت وزن کم کردن هدایت کرده، هم خودش و هم هیئت کشتی استان با محرومیت سنگین مواجه خواهند شد. آینده این نونهالان برای ما مهم است، آن‌ها بیشتر از کسب نتیجه باید کشتی را یاد بگیرند و اینکه در این مسیر باقی بمانند و به قهرمانان بزرگ تبدیل شوند. به همین دلیل باید با وزن کم کردن از حالا خداحافظی کنند.

مهربان در مورد کناره گیری محمد طلایی از هدایت تیم ملی نوجوانان خاطرنشان کرد: قرارداد عزیزان ما هم در نوجوانان آزاد و هم فرنگی تا پایان قهرمانی جهان بود و فدراسیون منتظر این بود که گزارش کتبی و فنی بعد از مسابقات تحویل فدراسیون داده شود که این اتفاق رخ نداد. در مورد طلایی نه بحث استعفا در میان بود و نه بحث برکناری، طبیعتاً بعد از جهانی قرارداد‌ها به اتمام می‌رسد و حتماً فدراسیون به دنبال این هست که با توجه به زمانی که تا مسابقات مهم و بین‌المللی داریم کادرفنی هر دو رده را مشخص کند.

مربی پیشین تیم ملی آزاد در مورد سایر سرمربیان تیم‌های پایه گفت: هم کاوه و هم میکائیلی به فدراسیون گزارش ارائه دادند که گزارش آن‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد. هر دو تیم در جهانی موفق بودند، یک تیم قهرمان شد و یک تیم نایب قهرمان، البته محسن کاوه به عنوان مدیر تیم‌های ملی قبول زحمت کرده بود و هدایت جوانان را در جهانی برعهده گرفت و نتایج خوبی هم کسب شد. در تیم امید آزاد هم تقی اکبرنژاد به کارش ادامه داد و مسابقات انتخابی این رده نیز طی روز‌های گذشته برگزار شد. اردوی تیم ملی آزاد امید هم به زودی برگزار می‌شود.

وی در مورد تغییرات انجام شده در انستیتو کشتی برای سومین بار، خاطرنشان کرد: انستیتو قلب تپنده فدراسیون است، اتفاقات فنی که در بحث استعدادیابی و مربیگری و دانش افزایی قرار است در فدراسیون رخ دهد، باید در انستیتو مورد بررسی قرار گیرد. جای بسیار ویژه‌ای است، عزیزانی که قبلاً بودند حتماً بادانش بوده‌اند، اما به خاطر مشغله ادامه کار میسر نبود.

مهربان که میهمان برنامه امروز (۴ شهریور) دایره طلایی بود ادامه داد: ما واقعا روز‌های پرترافیکی را داریم. علاوه بر تیم‌های بزرگسالان اعزامی به قهرمانی جهان، امید‌های فرنگی، تیم‌های آزاد و فرنگی نیرو‌های مسلح هم در اردو هستند و به دنبال تشکیل اردوی امید‌های آزاد هم هستیم. کل برنامه ریزی تیم‌های نیرو‌های مسلح با مربیان تیم‌های ملی آزاد و فرنگی است و با توافق با نیرو‌های مسلح، محل برگزاری اردو‌ها هم کمپ تیم‌های ملی بوده است. حسین نوری نیز در اردوی تیم فرنگی نیرو‌های مسلح حضور دارد.

دبیر فدراسیون کشتی در خاتمه با اشاره به تیم‌های اعزامی به جهانی نروژ گفت: تیم آزاد و فرنگی ما بسیار جوانند خیلی عزیزان سال اول جوانان شان هست، اما در بزرگسالان کشتی می‌گیرند، میانگین سنی هر دو تیم پایین است. حسن یزدانی در تیم آزاد در اوج جوانی و محمدعلی گرایی هم با همین شرایط در تیم فرنگی باتجربه‌ترین کشتی‌گیران ما هستند. بیشتر بخوانید: طلایی: فدراسیون کشتی یک خسته‌ نباشید هم به ما نگفت/ به کار من اعتقادی ندارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *