اخراج خبرنگار نماها از خانه مطبوعات/ خبرنگاران جامانده واکسینه می شوند

اخراج خبرنگار نماها از خانه مطبوعات/ خبرنگاران جامانده واکسینه می شوند

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با اشاره به خبرنگارانی که از واکسیناسیون جا مانده اند افزود : تمهیداتی فراهم شده تا با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی گیلان جاماندگان واکسیناسیون نیز در اسرع وقت واکسینه شوند.

به گزارش رسانه لیالستان ، واکسیناسیون گروه‌های شغلی پرخطر همچنان که پیش از این اعلام شده بود از اواسط مردادماه آغاز شده و واکسیناسیون برای گروه‌های هدف با سرعت در حال انجام است، حال نوبت به خبرنگاران و برخی ادارت و مشاغل پرخطر رسیده که شاهد سوء استفاده از جایگاه و نام برخی مشاغل برای واکسینه شدن هستیم که حواشی زیادی به همراه داشته ، این مسائل در قشر خبرنگاران موجب شده تا برخی خبرنگاران از این قافله جا بمانند و برخی نیز دوستان و اقوام خود را به عنوان خبرنگار معرفی کرده اند.

ابراهیم بهمنی جلالی، مدیرعامل خانه مطبوعات استان گیلان، امروز در گفتگو با رسانه لیالستان با اشاره به واکسیناسیون خبرنگاران افزود: از دانشگاه علوم پزشکی گیلان به جهت همکاری لازم با اصحاب رسانه در روند واکسيناسيون قدر دانی ویژه ای میکنیم.

وی همچنین به واکسیناسیون خبرنگاران در سطح شهرستانهای گیلان اشاره کرد و افزود : خانه مطبوعات و رسانه های گیلان از مراکز بهداشت و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستانها بابت همکاری و هماهنگی در واکسیناسیون خبرنگاران شهرستانی قدردانی می کند.

یکی از اعضای با سابقه خانه مطبوعات با اشاره به روند ثبت نام غیر خبرنگاران در خانه مطبوعات افزود : متاسفانه افرادی در خانه مطبوعات ثبت نام کرده اند که خبرنگار نیستند ، و صرفا جهت استفاده از مزایا و رزومه سازی عضو شده اند که در حال حاضر اساسنامه خانه مطبوعات به ما اجازه اخراج آن ها را نمی دهد، که ان شالله به زودی با پیگیری ها و اصلاح اساسنامه و رفع خلا های قانونی، این افراد از خانه مطبوعات اخراج خواهند شد.

قاسم مصفا روابط عمومی ارشاد گیلان نیز با اشاره به ازدیاد خبرنگاران در روز خبرنگار اشاره کرد : این مشکل چالش همیشگی ما بوده و است و ما این مسئولیت را به خانه مطبوعات واگذار کردیم و در این خصوص به مدیران مسئول اعتماد می شود، برای مثال برخی از مدیران مسئول رسانه ها، که همیشه از بی انصافی و بی عدالتی فریاد میزنند در این مواقع اقوام و آشنایان غیر خبرنگار خود را به عنوان خبرنگار معرفی میکنند ، هدف ما هم این بود که همه خبرنگاران با توجه حرفه پر خطری که دارند در اولویت واکسیناسیون قرار بگیرند و این موضوع که برخی خبرنگاران از دریافت واکسن محروم شوند و افرادی به عنوان خبرنگاران واکسینه شوند خط قرمز ماست .
وی با اشاره به شفاف سازی لیست کسانی که در لاهیجان واکسن زده اند گفت : در رشت اسامی به صورت سیستمی به علوم پزشکی معرفی شده اند ولی اگر در لاهیجان لیستی از افراد واکسینه شده وجود داشته باشد به اطلاع عموم خواهیم رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *