راه اندازی درمانگاه فرهنگیان شرق گیلان در لنگرود

راه اندازی درمانگاه فرهنگیان شرق گیلان در لنگرود

رئیس اداره آموزش و پرورش لنگرود، با بیان اینکه اردوگاه چمخاله به مساحت ۲۶ هزار مترمربع به مرکز آموزشی رفاهی شرق استان تبدیل می شود، گفت: به زودی شاهد راه اندازی درمانگاه فرهنگیان در شرق گیلان در لنگرود خواهیم بود.

مجید فاریابی ، ضمن گرامیداشت هفته بسیج، اظهار کرد: بسیج صرفا یک نیروی سازمانی نظامی نیست که در زمان جنگ و دفاع از کشور شکل بگیرد، بلکه بسیج پاسخگوی نیازهای اساسی و حیاتی جامعه ماست.

وی با اشاره به الگوی فعالیت آموزشی مدارس شهرستان لنگرود در دوران کرونا طی سال تحصیلی جدید، افزود: از سوم مهر ۱۴۰۰ شاهد حضور دانش آموزان متوسطه دوم در کلاس های کارگاهی و مهارتی هستیم؛ سایر دانش آموزان نیز هم در فضای مجازی و هم به صورت حضوری و گروه بندی در مدارس هستند و فعالیت آموزشی توسط شورای مدرسه و انجمن اولیا و مربیان سازماندهی شده است.

رئیس اداره آموزش و پرورش لنگرود، با بیان اینکه از ۱۵ آبان زمینه بازگشایی مدارس متوسطه دوم برای دانش آموزان واکسینه شده در هر دو نوبت فراهم شده است، گفت: در این کلاس ها نیز پروتکل های بهداشتی از جمله فاصله گذاری اجتماعی رعایت می شود و روزانه ۱۰ تا ۱۲ دانش آموز به صورت شناور در کلاس ها حاضر هستند.

فاریابی، با اشاره به برگزاری حضوری کلاس ها برای دانش آموزان واکسینه شده ۱۲ تا ۱۸ سال، عنوان کرد: از اول آذر شاهد حضور دانش آموزان ابتدایی و متوسطه اول در مدارس هستیم لذا واحدهای آموزشی متقاضی بازگشایی باید درخواست خود را از طریق کمیته سلامت مدرسه به اداره آموزش و پرورش شهرستان صادر و مجوز لازم را دریافت کنند.

وی از افتتاح سه پروژه در دهه فجر امسال خبر داد و خاطرنشان کرد: یک مدرسه دو کلاسه، یک مدرسه شش کلاسه و یک ساختمان چندمنظوره اداری افتتاح خواهد شد.

رئیس اداره آموزش و پرورش لنگرود، با بیان اینکه اردوگاه چمخاله به مساحت ۲۶ هزار مترمربع به مرکز آموزشی رفاهی شرق استان تبدیل می شود، گفت: به زودی شاهد راه اندازی درمانگاه فرهنگیان در شرق گیلان خواهیم بود.

وی از تهیه ۱۳۵ دستگاه گوشی هوشمند و تبلت برای دانش آموزان لنگرودی خبر داد و عنوان کرد: از دستگاه های اجرایی می خواهیم اداره آموزش و پرور شهرستان را در تهیه گوشی هوشمند برای دانش آموزان نیازمند یاری کنند.

فاریابی، با بیان اینکه ۱۷ هزار دانش آموز در شهرستان لنگرود داریم، یادآور شد: کلاس های حضوری به صورت شناور خواهد بود و دانش آموزان دو تا سه روز در هفته فعالیت آموزشی حضوری دارند و بخش دوم کلاس ها در فضای مجازی برگزار می شود.

این مقام مسئول، همچنین از افزایش دانش آموزان برتر کنکوری در شهرستان خبر داد و گفت: امسال ۵۲ دانش آموزان رتبه های زیر ۲۰۰۰ به دست آوردند که برترین آنها رتبه ۱۸ بود.

منبع ایسنا گیلان

توضیحات عکس تزئینی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *