رکورد منحصر به فرد داماش گیلان در فوتبال جهان !

رکورد منحصر به فرد داماش گیلان در فوتبال جهان !

باشگاه داماش گیلان امتیاز تیم فوتبال دسته سومی کانیاو اشنویه آذربایجان غربی را خریداری کرده و از این پس با نام جدید داماش گیلان زمین در مسابقات لیگ دسته سوم شرکت خواهد کرد.

به گزارش لیالستان ، تیم فوتبال داماش گیلان که سال هاست که با این نام در مسابقات شرکت می کند باز هم نامش تغییر کرد و قرار است با نام گیلان زمین وارد مسابقات شود.

سال ها ست یک تیم آبی پوش در استان گیلان با پدیده شوم تغییر نام روبرو بوده که مجبور شده به جهت خصوصی بودن و به دلیل مشکلات مالی در طی سالیان گذشته چندین بار نام تیمش را تغییر دهد.
قطعا تیمی در فوتبال حرفه یا آماتور و حتی سطح محلات نیز وجود ندارد که به اندازه تیم شهر باران های نقره ای تغییر نام داده باشد و هستند تیم های محلاتی که چند دهه با یک نام واحد در مسابقات جام فجر و جام رمضان شهر مسابقه می دهند.

امتیاز باشگاه کانیاو اشنویه که در لیگ دسته سوم حضور دارد به مالکیت داریوش نصیری و با نام داماش خریداری و به ثبت رسید.
البته گفته شده این تیم با نام داماش گیلان در میادین حضور خواهد یافت چون همه این تیم را با نام داماش گیلان می شناسند اما این تیم با باشگاه داماش قبلی به طور کل تفاوت دارد و قرار است در نهایت نیز این باشگاه با نام داماش گیلان زمین به ثبت نهایی برسد.

با توجه به انتقال امتیاز باشگاه سابق داماش از گیلان، دیگر این تیم وجود خارجی ندارد و به همین دلیل هواداران پرشمار داماش بسیار ناراحت بودند اما هم اینک این انتقال صورت گرفته و تیم داماش با خرید امتیاز باشگاه دسته سومی در رقابت ها حضور می یابد.

تاکنون نیز مالک باشگاه داماش حدود ۲۰ میلیارد ریال برای این جابه جایی هزینه کرد و امیدوار هستند در اولین سال حضور خود در رقابت های لیگ دسته سوم، به لیگ دسته دوم صعود کنیم.

در فوتبال جهان مقوله ای با نام تغییر اسم باشگاه جایگاهی ندارد و تنها چیزی که نزدیک به این پدیده عجیب و غریب فوتبال ما است تغییر نام تیم های ایرانی است تغییر نام استادیوم باشگاه هاست که برای مدت کوتاهی جهت تبلیغات برندی خاص به مدت محدود نامگذاری می شود و تغیرر نام باشگاه به این شکل که در ایران دیده می شود در فوتبال روز جهان جایگاهی ندارد.

در فوتبالی که باشگاه ها با فروش پیراهن یک بازیکن خود به هواداران قدیمی و با تعصب خود هزینه های اداره یکسال باشگاه را تامین میکنند ما شاهد تیم هایی هستیم که لوگو و نام خود را هر چند سال یکبار تعویض میکنند و با احساسات و عواطف هواداران به این شکل بازی میکنند.

در فوتبالی که برخی از باشگاه از بیت‌المال استفاده می‌کنند ، در آمد باشگاه ها از حق پخش تلویزیونی ناچیز است و در گیره پرونده های بدهی چند ده میلیاردی داخلی و خارجی هستند این اتفاقات خیلی عجیب نیست و می توان به راحتی از آن گذشت .
استانی که به اندازه چند تیم لیگ برتری در تیم های مختلف بازیکن با استعداد دارد و خودش یک تیم در سطح اول فوتبال ندارد ،و علاوه بر آن استادیومی در شان این تیم ها نیز در اختیار ندارد و همان داشته هایی که در اختیارشان بود با بیل و کلنگ بی تدبیری نا بود کردند و امید جوانان این استان رو نا امید تر از گذشته کردند.

پدیده تغییر نام قدمتی به تاریخ این باشگاه
در ۲۳ آبان سال ۱۳۳۹ تیمی با نام تاج رشت توسط رضا اکبر در شهر رشت تاسیس شد ، در سال ۵۴ به نام ابوذر تغییر نام یافت و در سال ۱۳۶۲ با نام استقلال به فعالیت خود ادامه داد .
این تیم به همراه سپیدرود رشت دو قطب فوتبال رشت را تشکیل داد و به مدت دو دهه نماینده فوتبال رشت در مسابقات لیگ برتر و دسته یک کشوری بود.
پس از سقوط تیم فوتبال استقلال شهرداری رشت از دوره اول لیگ برتر، شرکت صنایع شیر ایران با خرید امتیاز این تیم در سال ۱۳۸۱ پا به عرصه فوتبال گذاشت و با نام پگاه گیلان در مسابقات لیگ دسته اول فوتبال کشور حضور یافت.
باشگاه فوتبال داماش گیلان در سال ۱۳۸۷ با خرید امتیاز پگاه رشت تشکیل شد.
زمان مدیریت عابدینی وی برای فرار از دست طلبکاران، بارها نام تیم و مالکیت آن را تغییر داد؛ و از داماش گیلان به داماش صدرا و سپس داماش ایرانیان تغییر نام داد.
پس از موافقت دادگستری برای واگذاری اموال امیرمنصور آریا نیز (که باشگاه داماش هم شامل حال آن می شد)، عابدینی ابتدا با همکاری مسعود رهنما مدیرکل وقت ورزش و جوانان گیلان نام این تیم را به شهر باران تغییر داد و سپس اجازه خروج آن از استان گیلان را دریافت کرد و پس از آن نیز داماش گیلانیان شد.

کاپیتان محمد مختاری سرمربی داماش شد

نشست خبری مدیرعامل و سرمربی جدید تیم فوتبال احیای شده داماش گیلان در دفتر این باشگاه برگزار شد و در این نشست اسماعیل شاد مالک باشگاه داماش گیلان محمد مختاری کاپیتان باتجربه لاجوردی پوشان رشت را به عنوان سرمربی جدید این تیم معرفی کرد..

محمد مختاری که در مدت ۴ سالی که در عضویت تیم داماش بود بازوبند کاپیتانی این تیم را بر بازو می‌بست و حالا هدایت سرمربیگری این تیم را برعهده گرفته است.

مختاری همچنین یکی از با سابقه‌ترین بازیکنان این باشگاه پرهوادار گیلان است.

تیم فوتبال داماش گیلان فصل گذشته به دلیل بدهی ۳ میلیاردی محکوم به استرداد امتیاز لیگ یکی و در نتیجه فاقد سهمیه حضور در مسابقات شد و اکنون با خرید این امتیاز، بار دیگر احیا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *