بسته شدن۱۰ قلیان سرا در شرق گیلان

تمامی مدارس شهرستان‌های تهران فردا سه‌شنبه تعطیل شد | خبرگزاری فارس

رییس شبکه بهداشت و درمان آستانه اشرفیه از بسته شدن ۱۰ قلیان سرا به علت عدم رعایت نکات بهداشتی و پروتکل های ستاد مقابله با ویروس کرونا در این شهرستان خبر داد.

محمد رضا محدث روز شنبه با اشاره به اقدامات یک هفته اخیر این شبکه اظهار داشت: طی این مدت تعداد ۸۰ مورد گشت مشترک با همکاری شبکه بهداشت و درمان و دستگاه های اجرایی و نظارتی در این شهرستان به انجام رسیده ، ضمن آنکه تعداد ۳۳۵ مورد بازدید میدانی نیز توسط  کارشناسان این شبکه انجام و در چندین نوبت به واحدهای صنفی به علت عدم رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی اخطاریه صادر شده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه طی هفته گذشته بیش از ۴ تن کالای تاریخ گذشته  از قبیل روغن جامد ، ژله  در این منطقه کشف و ضبط شده افزود: در راستای اجرای طرح ملی مبارزه با ویروس کرونا و در سومین مرحله از این طرح ، تاکنون حدود ۹۰ درصد از جمعیت شهری و روستایی این شهرستان ثبت نام و غربالگری شدند.

محدث به تشدید طرح های نظارتی و پایش طرح فاصله گذاری اجتماعی از سوی شبکه بهداشت و درمان این شهرستان اشاره و خاطرنشان کرد:به این منظور بازدید از پمپ بنزین ها ، فروشگاه های زنجیره ای ، مراکز عمومی ، ادارات در اولویت برنامه های کارشناسان شبکه بهداشت و درمان این منطقه قرار دارد.

وی با بیان اینکه ضروری است تا به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ، عموم مردم استفاده از ماسک ، مواد ضد عفونی کننده و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی را جدی بگیرند یادآور شد:حدود ۸۰ درصد از مردم این شهرستان پروتکل های ستاد مقابله با ویروس کرونا را رعایت می کنند .

محدث به محدودیت های ستاد مقابله با ویروس کرونا که از یکم آذرماه اجرایی می شود نیز اشاره و اظهار کرد : انتظار می رود مردم با رعایت دستورالعمل های این طرح ، مسئولان را در کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا یاری رسانند و از هرگونه سفر غیر ضروری جدا خودداری کنند.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *