آستارا برای میزبانی از مسافران نوروزی چه کرده است؟

عنایت رضایی‌پور ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری نشست‌های ستاد هماهنگی تسهیل خدمات سفر با حضور دستگاه‌های مرتبط در شهرستان اظهار کرد: موارد جهت آمادگی هر چه بیشتر برای میزبانی شایسته شهرستان آستارا از مسافران نوروزی بررسی شد.

فرماندار آستارا با بیان اینکه آموزش و پرورش کاستی‌ها برای اسکان مسافران نوروزی در مدارس را برطرف کرده است، افزود: در حال حاضر ۱۲ مدرسه با ۱۵۰ باب کلاس آماده شده تا ۳۵۰ الی ۴۰۰ نفر مسافر پذیرش کنند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۴۶۰۰ نفر فرهنگی از این ظرفیت استفاده کردند، ادامه داد: دهیاران با هماهنگی بخشداران و اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نسبت به پاکسازی حاشیه جاده‌های اصلی اقدام کردند.

رضایی پور با اشاره به اینکه اکیپ هلال احمر و سایر مجموعه‌های خدمات رسان نیز در ۲ نقطه ورودی و خروجی شهر با تشکیل ستاد استقبال از مسافران نوروزی مستقر شده‌اند، اضافه کرد: شهرداری‌ها نسبت به رنگ آمیزی جدول‌ها، تابلوهای هشدار دهنده و زیباسازی شهری اقدامات لازم را انجام دهند.

وی افزود: در این دوره طی مکاتبه با ادارات تذکر لازم داده شده تا برای آسایش شهروندان و مسافران از هر گونه حفاری غیرضروری خودداری کنند، رفع سد معبرها و بهسازی و تعمیر آسفالت معابر و جاده‌های منتهی به آستارا نیز صورت گرفته و آمادگی پذیرش مسافران نوروزی در ایام نوروز را دارد.

رضایی پور با اشاره به ظرفیت‌های فوق العاده گردشگری شهرستان آستارا گفت: برنامه‌های متنوعی در نقاط مختلف شهر با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله برگزاری جشن نوروزگاه در ۲ نقطه شهر برنامه ریزی شده است.

فرماندار آستارا بابیان اینکه بیش از ۶ هزار واحد صنفی از جمله بازارچه ساحلی آستارا در ایام عید آماده خدمات دهی به مهمانان است، تصریح کرد: آستارا در حوزه گردشگری با ۱۴۱ واحد دارای ۱۲۰۰ اتاق و ۴۲۵۰ تخت شامل ۶ واحد مهمانپذیر، ۱۱ هتل، سه هتل آپارتمان، ۱۰۰ واحد خانه‌های مسافر و سازماندهی، ۲۶ واحد پذیرایی، سه مجتمع سرگرمی و تفریحی و یک واحد اقامتگاه بومگردی، آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی است.

کد خبر ۵۷۳۶۸۹۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *