مدارس آستارا میزبان بیش از ۲ هزار گردشگر فرهنگی

مدارس آستارا میزبان بیش از ۲ هزار گردشگر فرهنگی

مدیر آموزش و پرورش آستارا از اسکان دو هزار و ۲۳۴ گردشگر فرهنگی در قالب ۵۴۷ خانوار در مدارس این شهرستان خبر داد.

بیژن خالقوردی پور بعد از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای تابستان امسال تاکنون دو هزار و ۲۳۴ گردشگر فرهنگی در قالب ۵۴۷ خانوار در مدارس شهرستان آستارا اسکان داده شده‌اند.

مدیر آموزش و پرورش آستارا گفت: در نوروز امسال به لحاظ میزان پذیرش و سامان‌دهی گردشگران فرهنگی در سطح استان گیلان، ستاد اسکان فرهنگیان آستارا پس از ناحیه دو و یک رشت و لاهیجان در جایگاه چهارم قرار دارد.

وی تعداد مدارس مجری طرح اسکان فرهنگیان را ۱۰ واحد آموزشی با ۷۶ باب کلاس درس عنوان و تصریح کرد: تعداد کلاس‌های درجه الف و ب به ترتیب ۲۹ و ۴۷ باب است که به امکانات رفاهی همانند فرش، موکت، یخچال، تلویزیون، تشک، گاز سه‌شعله و سیستم گرمایشی مجهز هستند.

خالقوردی پور به اسکان گردشگران فرهنگی در خانه معلم شهرستان آستارا اشاره کرد و افزود: خانه معلم این شهرستان با ۶ اتاق و ۲۳ تخت از آغاز اجرای طرح اسکان نوروزی گردشگران تاکنون ۳۴۵ نفر در قالب ۹۰ خانوار را پذیرش کرده است.

مدیر آموزش و پرورش آستارا با بیان اینکه ارائه خدمات نوروزی به گردشگران فرهنگی توسط چهار نفر از عوامل اجرایی ستاد اسکان فرهنگیان تا ۱۵ شهریور امسال تداوم دارد، گفت: در راستای رفاه حال مسافران نوروزی سه‌هزار بروشور گردشگری در سطح شهرستان توزیع و ۲۰ عدد بنر راهنما نصب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *