عدم ساخت ورزشگاه جدید انزلی بعد از ۴ سال

اردشیر پور نعمت ملوان بندر انزلی

مدیرعامل باشگاه ملوان منطقه آزاد انزلی گفت: بعد از گذشت چهار سال از مصوبه هیات دولت در خصوص ساخت ورزشگاه جدید انزلی این مساله اجرایی نشده است.

اردشیر پورنعمت اظهار داشت: طبق اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا و تأکید رئیس سازمان لیگ، ورزشگاه انزلی از سال ۲۰۱۳ میلادی برای میزبانی بازیهای لیگ برتر قابل استفاده نیست. وی افزود: بر این اساس از سال ۲۰۱۳ میلادی اجازه انجام بازیهای لیگ برتر در این ورزشگاه داده نمی شود و در صورت ساخته نشدن ورزشگاه جدید، پروانه حرفه ای باشگاه ملوان از سوی AFC صادر نخواهد شد.
پورنعمت خاطرنشان کرد: در جلسه مدیران باشگاه های لیگ برتر با رییس سازمان تربیت بدنی سه پیشنهاد به وی ارائه شد. وی اضافه کرد: سعیدلو با قرار گرفتن پیشنهادهای ارائه شده در رابطه با تسریع برای ایجاد ورزشگاه جدید در شهرستان انزلی، تأسیس ورزشگاه بانوان بندرانزلی و آکادمی فوتبال در منطقه آزاد انزلی به عنوان دستور جلسه سفر آینده رئیس جمهور به استان گیلان موافقت کرد.
پورنعمت در ادامه یاداور شد: سال گذشته بعد از حدود ۴۰ سال، منطقه آزاد انزلی چمن زمین ورزشگاه تختی انزلی را بازسازی کرد و امسال نیز از یک ماه پیش زمین فوتبال استادیوم انزلی را برای ترمیم چمن مجدداً از تربیت بدنی تحویل گرفتیم.
پورنعمت قدیمی بودن ورزشگاه موجود، نداشتن امکانات و تأسیسات جانبی ، فعّالیت سه تیم و باشگاه فوتبال در رده های سنی مختلف و در دو بخش مردان و زنان و برخورداری این تیم از تماشاگران متعصب و دلسوز فوتبال را از دلایل نیاز انزلی به ایجاد یک ورزشگاه جدید خواند. وی افزود: ایجاد ورزشگاه جدید انزلی به عنوان یک طرح ملی از مصوبات دور نخست سفرهای استانی ریاست جمهوری بود که متأسفانه به دلایل نامعلوم هنوز این مصوبه عملیاتی نشده و این درحالی است که هدیه ارزشمند ریاست محترم جمهور به مردم استان گیلان در دور دوم سفرهای استانی در خصوص اداره تیم فوتبال ملوان و پرداخت هزینه های آن از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی در کمتر از ۶۰ روز اجرا شد.
مدیرعامل ملوان خواستار برطرف شدن اختلاف سلایق درجهت اجرای این مصوبه هیأت دولت شد و تصریح کرد: خوشبختانه در جریان یک برنامه تلویزیونی از شبکه استانی استاندار ورزشدوست گیلان طی تماس تلفنی با آن برنامه با قدرت از عزم جدی استان برای ساخت ورزشگاه جدید انزلی خبر داد و این موضوعی است که باعث دلگرمی باشگاه و هواداران است و امیدواریم با پیگیریهای مسئولین این مهم صورت پذیرد. وی اضافه کرد : ما با ساخت ورزشگاه در هر مکانی از محدوده شهرستان انزلی موافقیم چرا که در صورت ساخته نشدن ورزشگاه جدید، ادامه فعالیت باشگاه ملوان در سطح لیگ برتر در سالهای آینده با مشکل مواجه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *